امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130734
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۶
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران گفت: 12 آذرماه روز جهانی معلول است که این روز را به همه معلولان تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: در قرآن کریم و دین مبین اسلام به معلولان نیز توجه ویژه‌ای شده است که این موضوع نشان می‌دهد ما باید به این قشر توجه خاص کنیم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مردم فهیم ایران نسبت به قشر معلولان توجه ویژه‌ای می‌کنند، تصریح کرد: ما باید برای آنکه معلول در جامعه وجود نداشته باشد، به طور زیربنایی کار کنیم.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد:‌ در هفته‌های آتی جشن بزرگی را به منظور بیمه‌دار شدن همه اقشار خوهیم گرفت که این موضوع دغدغه مقام معظم رهبری و سفارش امام راحل بود.

ربیعی خاطرنشان کرد: پس از فرآیند ثبت نام از همه اقشار هم‌اکنون دفترچه‌های بیمه به تمامی آحاد مردم اختصاص داده شده است، بنابراین خوشبختانه مشکلی در مورد بیمه‌دار شدن ایرانی‌ها وجود ندارد.

وی یکی دیگر از اقدامات انجام شده در وزارتخانه‌اش را فقرزدایی عنوان کرد: مبارزه با فقرزدایی در دستور کار است به همین دلیل در سال جاری دو نوبت سبد امنیت غذایی به 8میلیون نفر اختصاص داده شد که سعی داریم با افزایش منابع جدید تعداد این افراد را افزایش دهیم.

وزیر کار با اشاره به مسکن اجتماعی و حمایت ویژه از معلولان گفت:‌ در بودجه و بند هدفمند کردن یارانه‌ها ردیف‌های مناسبی در این زمینه در نظر گرفته شده است که امیدواریم در سال جاری این موضوع را عملیاتی کنیم.

ربیعی با اشاره به ارزش دفترچه‌های بیمه گفت: در گذشته شاهد بودیم که دفترچه‌های بیمه روستایی فاقد درجه اعتبار بودند اما امسال به لطف خدا همه دفترچه‌های بیمه دارای ارزش هستند و مردم می‌توانند از این دفترچه‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه عمده ایجاد معلولیت ناشی از مباحث ژنتیکی است، گفت: ما سعی می‌کنیم از تولد معلولان جلوگیری کنیم اما بخش دیگر در ایجاد معلولیت حوادث رانندگی است.

وزیر اشتغال و تعاون ادامه داد: سالانه 300هزار معلول فقط از حوادث رانندگی ایجاد می‌شود که به این آمار باید حوادث ناشی از فعالیت‌های شغلی را نیز اضافه کرد.

ربیعی با اشاره به اینکه مراکز خیریه جمعی در حمایت از معلولان باید بیش از گذشته فعالیت کنند، گفت: دولت نیز از این مراکز حمایت می‌کند تا تعداد این مراکز نیز در سطح کشور افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به راه‌اندازی نخستین بیمارستان ضایعات نخاعی در کشور گفت: در آینده‌ای نزدیک اولین بیمارستان در تهران راه‌اندازی می‌شود و قرار است به زودی در سه استان دیگر کشور نیز این نوع بیمارستان احداث شود.

وی در پایان با اشاره به بودجه سال 94 کشور گفت: در بودجه سال 94 سعی کردیم اعتبار مورد نیاز برای خرید تجهیزات مورد نیاز معلولان افزایش پیدا کند تا شرمنده این قشر نباشیم.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها