امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130739
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۶
تعداد بازدید: 214
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه در اولین گام تصویب بودجه پنتاگون در سال 2015، با لایحه

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه در اولین گام تصویب بودجه پنتاگون در سال 2015، با لایحه هزینه‌های دفاعی آمریکا موافقت کرد. بودجه پنتاگون برای تائید نهایی نیازمند تائید سنای آمریکاست.

بنا بر گزارش روزنامه «جروزالم‌پست»، در بخشی از این لایحه تصریح شده است که دولت آمریکا باید ظرف 30 روز آینده، گزارشی درباره سازگاری اقدامات ایران با آنچه سال گذشته با عنوان «توافق اقدام مشترک» در ژنو سوییس، میان ایران و گروه 5+1 توافق شد، به کمیته‌های مرتبط در کنگره ارائه دهد.

این کمیته‌ها، نیروهای مسلح و کمیته روابط خارجی در کنگره و سنا را شامل می‌شود.

«برنادت میهان» سخنگوی شورای امنیت ملی در پاسخ به این درخواست گفت که «کاخ سفید هیچ مشکلی برای انجام این کار ندارد» و در واقع این کاری است که در حال حاضر در حال انجام است.

وی افزود: «ما در حال حاضر کنگره را در جریان سازگاری ایران با برنامه اقدام مشترک (JPOA) قرار داده‌ایم... ما به طور مرتب، در طول مدت تمدید (توافق) یا در صورت دستیابی به توافق نهایی، کنگره را در جریان سازگاری (اقدامات ایران با برنامه اقدام مشترک) قرار خواهیم داد».

«پیتر روسکام» از اعضای کنگره آمریکا، در این باره گفت: «این متمم، برای بار نخست، دولت اوباما را ملزم می‌کند که درباره مذاکرات پشت درهای بسته، شفاف‌سازی کند».

از سوی دیگر پایگاه خبری کنگره آمریکا «هیل» با اشاره به تصویب لایحه بودجه دفاعی به مبلغ 585 میلیارد دلار در مجلس نمایندگان، نوشته است که بنا بر این لایحه، منافع سربازان آمریکایی و خانواده‌های آنان کاهش می‌یابد و همچنین یارانه برای کمیساریای نظامی که خرید مواد غذایی نیروهای نظامی را بر عهده دارد، 100میلیون دلار کاهش خواهد یافت.

در این لایحه همچنین چندین «طرح ابتکاری» کاخ سفید در جنگ علیه داعش به تصویب رسیده است که قدرت اوباما برای پیگیری برنامه آموزش و تجهیز آنچه غرب «شورشیان میانه‌رو» در سوریه می‌خواند، را افزایش خواهد داد. قانونگذاران پیش از این در ماه سپتامبر برنامه آموزش و تجهیز شورشیان میانه‌روی سوری را تصویب کرده بودند.

افزون بر این، بودجه 6.6 میلیارد دلاری برای عملیات علیه داعش در این لایحه به تصویب رسیده که برنامه استقرار بیش از 1500 نیروی آمریکایی و آموزش و تجهیز نیروهای امنیتی عراق به مدت دو سال را شامل می‌شود.

«کریس ون هولن» نماینده کنگره تلاش کرد تا برای ممانعت از تجهیز مخالفین سوری و استفاده از نیروی زمینی ایالات متحده در عراق، برای لایحه، متمم اصلاحی درخواست کند ولی با مخالفت کمیته قانون‌گذاران مواجه شد. وی روز چهارشنبه به هیل گفت: «نباید بر سر لایحه مجوز دفاعی که اجازه درخواست متمم نمی‌دهد به جمع‌بندی رسید».

با این حال «آدام اسمیت» از اعضای ارشد حزب دموکرات در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان، گفت که این لایحه مجوز برای جنگی تمام عیار نیست بلکه تنها مجوز آموزش متحدان محلی ایالات متحده در سوریه را به دولت می‌دهد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها