امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130754
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
جابر قره‌داغی امروز در حاشیه سفر به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمل با اشاره به گواهی پزشکی که یکی از موارد ...

جابر قره‌داغی امروز در حاشیه سفر به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمل با اشاره به گواهی پزشکی که یکی از موارد مهمی است که می‌تواند در بسیاری از موارد مشکلات متعددی را برای پزشکان ایجاد کند، اظهار کرد: شرافت حرفه‌ای یک پزشک در گروه صحت گواهی‌های صادره است.

وی ادامه داد: پزشکان باید در صدور گواهی‌های مختلف به نکات زیادی توجه کنند و در آن دقت و ظرافت به خرج دهند؛ زیرا این گواهی‌ها می‌تواند در محاکم قضایی برای محکومیت و یا عدم محکومیت پزشکی استفاده شود.

مدیرکل پژوهش سازمان پزشکی قانونی غفلت در صدور گواهی‌ها را باعث خدشه‌دار کردن سابقه حرفه‌ای پزشکان دانست و ادامه داد: شرافت حرفه‌ای پزشک در گرو گواهی صادره است و مواردی که به آن یقین دارد باید گواهی شود.

وی با اشاره به اینکه پزشکان در بخش‌های مختلف گواهی‌های پزشکی برای بیماران صادر می‌کنند، تصریح کرد: پزشکان باید توجه کنند که برای ساعات و ایام گذشته به هیچ عنوان گواهی صادر نکنند و برای آینده و حال این درخواست‌ها پاسخ داده شود.

این مسئول با اشاره به اینکه هم‌اکنون مردم نسبت به پزشکان اعتماد خاصی دارند، یادآور شد: نباید این اعتماد با درخواست نابه‌جای بیماران و جامه عمل پوشاندن پزشکان به درخواست‌های بی‌جا خدشه‌دار شود.

قره‌داغی با اشاره به اینکه زمان به عنوان یک مدرک مهم برای برخی گواهی‌های پزشکی در عالی‌ترین مراجع قضایی است که مورد استدلال و استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: پزشک در ابتدا باید صلاحیت صدور گواهی را مدنظر قرار دهد تا کارشناسی‌ها با این گزارش به اشتباه گرفته نشود.

مدیرکل پژوهش سازمان پزشکی قانونی با اشاره به اینکه صلاحیت شخص بیماری که از پزشک درخواست صدور گواهی دارد نیز باید لحاظ شود، ادامه داد: مشخصات کامل پزشک و بیمار، الصاق عکس در مواقع مهم و اثر انگشت باید در گواهی‌ها قید شود و از هویت فرد درخواست‌کننده اطمینان حاصل کنیم.

وی با اعلام اینکه مدارک هویتی معتبر نظیر شناسنامه و کارت‌های شناسایی می‌تواند در مواقع لزوم برای صدور گواهی برای بیمار مورد استفاده قرار گیرد، ادامه داد: در مواردی مانند افراد نظامی و سربازان نیز توجه ویژه پزشکان می‌تواند مانع از بروز بسیاری از تخلفات غیرقابل جبران شود.

این مسئول یادآور شد: در گواهی‌ها گزارش مربوط به ضرب و شتم باید با جزئیات دقیق ذکر شود، متن آن واضح و صریح بوده و مطابق با واقعیت تنظیم شده باشد؛ البته علائمی که بیمار اظهار می‌کند نباید در گواهی‌ها ذکر شود بلکه با استفاده از تخصص توسط پزشکان موارد بیماری اثبات شود.

انتهای پیام/86012/ز40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها