امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130755
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از لنگرود، سیدتقی نوربخش بامداد امروز در نشست مشترک با شرکای اجتماعی گیلان در این شهرستان اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از لنگرود، سیدتقی نوربخش بامداد امروز در نشست مشترک با شرکای اجتماعی گیلان در این شهرستان اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی متعلق به جامعه کارگری و کارفرمایی است.

وی با اشاره به چالش‌های سازمان تامین اجتماعی در سال‌های 54 تا حدود 82 و 83 افزود: صندوق تامین اجتماعی پس از 20 سال دارای یک تعادل مالی بود یعنی در یک بودجه 3 هزار و 600 میلیاردی در سال 80 حدود یک‌هزار میلیارد تومان آن از وصولی‌ها بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: کل بدهی‌های دولتی این صندوق در روستا حدود 400 میلیارد تومان یعنی بودجه 3‌ هزار و 600 میلیارد تومانی بود و کل بدهی‌های تکمیلی دولت نیز حدود 2 هزار و 700 میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به کارفرما شدن دولت در این سازمان از سال 82 تا 83 گفت: دولت سهم خود را در این هشت سال پرداخت نکرده است.

نوربخش ادامه داد: در مورد رانندگان، قالیبافان، گلیم‌بافان و بسیاری از رسته‌های دیگر 20 درصد از سهم کارفرمایی را دولت تقبل کرده بود که پرداخت نکرده و این امر عدم تعادل جدی را در صندوق ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته که دولت تدبیر و امید این صندوق را تحویل گرفت در یک بودجه 30 هزار و 600 میلیارد تومانی یعنی حدود 10 برابر در یک دهه دو برابر شده است، تصریح کرد: در سال 80 حدود 6 میلیون نفر بیمه شده اصلی داشتیم که این تعداد در سال 92 به 12.5 میلیون نفر رسیده ولی بودجه 10 برابر و بدهی دولت به 15 هزار میلیارد تومان یعنی یک دوم کل بودجه رسیده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: نه تنها نتوانستیم این 30 درصد را پرداخت کنیم بلکه برای حفظ ذخایر سازمان 5 هزار و 100 میلیارد تومان نیز باید از اصل دارایی برمی‌داشتیم و می‌فروختیم که یک وضعیت بسیار نامتعادل در این صندوق ایجاد شد.

وی با تصریح بر اینکه برند سازمان تامین اجتماعی اعتماد برای امنیت مردم است، خاطرنشان کرد: با تدابیر انجام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی که بخشی مربوط به عزل و نصب‌ها و عدم ورود به حاشیه‌ها بود توانستیم به مسیر اصلی خود بازگردیم.

نوربخش با اشاره به اینکه تمام فعل و انفعالات بیمه‌ای و وضعیت‌هایی که ارائه می‌کنیم برای بالا بردن سطح امنیت و تعادل اجتماعی است، ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی اکنون 39 میلیون و 700 هزار نفر را زیرپوشش دارد.

وی با اشاره به اینکه درباره پایداری منابع کار بزرگی در سراسر کشور انجام شده است، خاطرنشان کرد: در طول شش ماه توانستیم آن 5 هزار و 100 میلیارد تومان را جبران کنیم و عیدی مستمری‌بگیران هم در بهمن‌ماه پرداخت می‌شود.

این مسئول ارشد بیمه تامین اجتماعی یادآور شد: در سال 93 با وجود مشکلات جدی مستمری‌بگیران توانستیم 25 درصد از حقوق را برای آنها افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه در طرح تحول سلامت بیشترین کمک را سازمان تامین اجتماعی انجام داده است، افزود: سازمان تامین اجتماعی مهم‌ترین فاینانس یا تامین کننده منابع در نظام سلامت است.

نوربخش تصریح کرد: با وجود تمام مشکلاتی که در وضعیت درمان کشور وجود دارد اما این حوزه امروز قابل قیاس با یکسال گذشته نیست و در همین مدت کوتاه گام‌های بزرگی برای برطرف شدن مشکلات برداشته شده است.

انتهای پیام/2300/ز40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها