امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130759
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «آیا برنامه‌ای برای ...

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «آیا برنامه‌ای برای افزایش تعداد مربیان بهداشت مدارس در مجلس وجود دارد؟»، اظهار داشت: در زمان وزارت حاجی بابایی قرار بود که 5 هزار مربی بهداشت در مدارس استخدام شوند که متأسفانه به علت مسائل مادی این موضوع انجام نشد.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های جدی، سلامت دانش‌آموزان است؛ البته آموزش و پرورش یک اداره بهداشت و سلامت دارد اما کافی نیست و با این اوضاع نمی‌توان مشکلاتی که در بحث بهداشت و سلامت دانش‌آموزان هست را برطرف کنند.

شهریاری با بیان اینکه اعتقاد داریم در هر مدرسه باید یک مربی بهداشت وجود داشته باشد که مسائل را از کودکی آموزش دهد، خاطرنشان کرد: بسیاری از مسائل را باید به صورت فرهنگ کنیم و اینکه فکر کنیم در بزرگسالی می‌شود یک موضوع را تزریق کرد شاید اجرایی و عملیاتی نباشد و باید کار بیشتری انجام شود.

وی افزود: اکنون دولت به خاطر مشکلاتی که دارد مدعی است تعداد زیادی معلم مخصوصاً در مراکز استانها و شهرهای بزرگ دارند که بیکار هستند و تعداد زیادی هم کمبود دارند؛ به عنوان مثال در سیستان و بلوچستان و به خصوص در جنوب استان که بلوچستان است کمبود جدی معلم داریم و همینطور هم متوقف مانده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یک جایی معلم زیادی داریم و یک جایی کمبود معلم داریم و دولت هم مانده است چطور مشکلات مردم را مرتفع کند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا شما پیشنهاد خاصی برای جبران کمبود معلمان و به خصوص کمبود معلمان بهداشت در مدارس داشته‌اید؟»، گفت: مجلس که نمی‌تواند این کار را انجام دهد، زیرا بار مالی برای دولت دارد و این موضوع را دولت باید بر اساس یک لایحه به مجلس بیاورد.

شهریاری تصریح کرد: دولت هر لایحه‌ای برای استخدام مربی بهداشت در مدارس بیاورد قطعاً مجلس استقبال می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها