امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130765
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، بازارچه خیریه غذا به نفع کودکان کار به همت دانشجویان روابط عمومی مرکز علمی کاربردی خانه کارگر واحد تهران برگزار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، بازارچه خیریه غذا به نفع کودکان کار به همت دانشجویان روابط عمومی مرکز علمی کاربردی خانه کارگر واحد تهران برگزار شد.

فروغ علی‌پور رئیس هیأت مدیره موسسه حمایت از کودکان کار (کوک) که با همت دانشجویان روابط عمومی این دانشگاه به وجود آمده، در مورد کودکان کار اظهار داشت:‌ اولین رسالت موجود در حیطه کودکان کار شناساندن این کودکان به دیگران است، چرا که در مواجهه با عنوان کودک کار، اولین تصوری که در ذهن فرد می‌آید، آن است که فال‌فروش یا متکدیان را تصور می‌کند. در صورتی که این مشاغل، لایه‌های آشکار کودک کار است و ما در حیطه کودکان کار لایه‌های پنهان را نیز داریم.

وی به تفاوت کودکان کار در ایران و خارج از ایران، اشاره داشت و تصریح کرد: 85 درصد کودکان کار ایرانی خانواده‌دار هستند و شب‌ها به خانه برمی‌گردند که این مسئله الزام می‌دارد که افراد متخصص در زمینه کودک کار وارد حیطه شوند و به حمایت از این کودکان به پا خیزند.

علی‌پور خاطرنشان کرد: ما باید قانون جامع و کامل در مورد کودک کار داشته باشیم و این را در نظر داشته باشیم که در قرن 21 کودک باید بازی و تحصیل کند نه اینکه در سنین کودکی کار کند و در این جاست که باید مجامع حقوقی به کمک بیایند و با تصویب قوانین جامع کمک کنند و در وهله بعدی افراد متخصص در شهرداری و بهزیستی به این کودکان یاری برسانند.

در این بازارچه خیریه غذا، دانشجویان رشته روابط عمومی با ارائه غذاهایی همچون انواع سالاد، ساندویچ، آش و ... در 3 وعده صبحانه، نهار و عصرانه و اختصاص درآمد حاصل از فروش آن به کودکان کار در این طرح خیریه شرکت کردند؛ همچنین جمعی از ورزشکاران و کشتی‌گیران نیز در این بازارچه حضور یافتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها