امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130770
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
 رضا وهاب کاشانی رئیس هیأت مدیره انجمن اروتز و پروتز ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به شیوع 14 درصدی انحراف ستون فقرات در ...

 رضا وهاب کاشانی رئیس هیأت مدیره انجمن اروتز و پروتز ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به شیوع 14 درصدی انحراف ستون فقرات در بین دختران 10 تا 12 ساله علت بروز این عارضه را ناشناخته دانست و گفت: تنها راه اصلاح این عارضه استفاده از اروتز یا بریس است.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد علت اصلی رشد طولی سریع بدن همزمان با ضعف عضلانی در قسمت ستون فقرات است که مسائلی همچون استفاده نامناسب از کوله پشتی، حالات نامناسب بدن در هنگام مطالعه آن را تشدید می‌کند.

وهاب کاشانی خاطرنشان کرد: این انحراف در وهله اول غیرآشکار است و چنانچه در این مرحله تشخیص داده شود می‌توان با ورزش آن را درمان کرد.

رئیس هیأت مدیره انجمن اروتز و پروتز ایران افزود: اگر انحنای غیر آشکار توسط والدین تشخیص داده نشود و این انحراف ادامه پیدا کند به ایجاد زاویه‌ای در ستون فقرات منجر می‌شود که استفاده از بریس یا اروتز را الزامی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در این مرحله بریس‌هایی تجویز می‌شود که روی بدن بسته شده و فشارهای مختلفی به بدن وارد می‌کند و انحراف را تصحیح کرده و از افزایش آن پیشگیری می‌کنند.

وهاب کاشانی گفت: بریس‌های ساخته شده برای درمان این عارضه از یک چارچوب فلزی تشکیل شده است که نوجوانان یا آن را نمی‌پوشند یا به صورت پاره‌وقت از آن استفاده می‌کند که این امر باعث می‌شود مشکلاتشان به خوبی حل نشود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها