امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130772
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: خط و مشی ما در موضوعات زن و خانواده باید برمبنای نگاه ملی ...

مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: خط و مشی ما در موضوعات زن و خانواده باید برمبنای نگاه ملی خودمان باشد و اساساً نگاه دینی ما به خانواده یک نگاه ویژه و کرامت‌محور است که برای خانواده حرمت و اهمیت زیادی قائل است که در هیچ فرهنگ دیگری چنین تعریفی از خانواده وجود ندارد.

وی افزود: مسئولان حوزه زنان نباید به دنبال الگوهای نخ‌نما شده و بدون پشتوانه مکتب‌های غربی بروند و توجه عده‌ای از مسئولان به این موضوعات سؤال‌برانگیز است.

اصلانی افزود: مخصوصاً اینکه امسال در حضور رهبر معظم انقلاب، ایشان تأکید داشتند که نگاه ما به حوزه خانواده و زنان باید معطوف به فرهنگ ایرانی و اسلامی خودمان باشد و نباید از الگوهای کلیشه غرب استفاده کنیم.

وی افزود: سفر به کشورهایی که پایه‌های خانواده در آنجا متزلزل است نه تنها منفعتی برای کشورمان ندارد بلکه آسیب‌های زیادی هم به فرهنگ ایرانی و اسلامی ما وارد می‌کند چرا که ما تلاش داریم الگوی خانواده متعالی را به جهان معرفی کنیم.

اصلانی افزود: باید مسئولان پاسخ دهند که برمبنای چه تعریفی از خانواده سالم این اقدامات را انجام می‌دهند و شاخص‌های خانواده سالم از منظر آنها چیست؟

رئیس بسیج جامعه زنان افزود: این گونه حرکت‌های انفعالی به دلیل عدم شناخت و برمبنای یکسری موضوعات و جریانات خاص است که باید روشن شود و مسئولان امور زنان باید در این حوزه پاسخگو باشند.

به گزارش فارس، چندی پیش عده‌ای از کارشناسان معاونت امور زنان ریاست جمهوری تحت پروژه‌ای به عنوان خانواده سالم به کشور فنلاند سفر کردند که این موضوع انتقاداتی را از سوی فعالان و کارشناسان حوزه زنان به دنبال داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار