امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130774
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، ایرج ندیمی اظهار داشت: با توجه به نامگذاری امسال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، ایرج ندیمی اظهار داشت: با توجه به نامگذاری امسال تحت عنوان سال اقتصاد و فرهنگ باید تمام مجموعه‌های درگیر در امر فرهنگ با حجم گسترده تبلیغی در ابعاد مختلف به ویژه در مسئله وقف گام بردارند.

سخنگوی هیئت رئیسه فراکسیون احیای وقف، منزلت امامزادگان و مساجد گفت: البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که ترویج فرهنگ تنها از طریق سخنرانی و قرائت آیه و حدیث امکانپذیر نیست.

ندیمی با اشاره به ضرورت آموزش در مباحث فرهنگی تصریح کرد: متأسفانه در برخی زمینه‌ها شاهدیم برخی دستگاه های فرهنگی با محدوده تنگی از مخاطبان مواجه هستند که باید با تدابیر لازم این ضعف برطرف شود.

سخنگوی فراکسیون احیای وقف، منزلت امامزادگان و مساجد با تاکید بر اینکه در امور فرهنگی باید از تمام فرصت‌ها از جمله فضای مدرسه، دانشگاه و فضای مجازی بهره بگیریم، خاطر نشان کرد: متأسفانه ما در عرصه‌های مختلف فرهنگی نه تنها با کمبود آموزشگر بلکه با آموزشگر آشنا به مسائل و فقدان نوآوری مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه باید برای فرهنگسازی وقف در میان جوانان اطلاع رسانی دقیقی صورت گیرد، افزود: این در حالی است که تلاش‌ها در این راستا از جمله ساخت فیلم‌های تلویزیونی خوب و تاثیرگذار در امر وقف کم است.

ندیمی افزود: لازم است سازمان اوقاف و امور خیریه در باب جلب و جذب اقشار مختلف به ویژه جوانان به امر وقف سرمایه گذاری ویژه‌ای داشته باشد.

به گفته این نماینده مجلس حتی باید بخشی از سرمایه گذاری‌ها در زمینه فضای مجازی و استفاده از فناوری‌های نو باشد، چرا که جوانان با این مقولات بیشتر درگیر هستند.

ندیمی ادامه داد: ترویج و تبلیغ وقف تنها محدود به قشر ثروتمند و غنی جامعه نیست بلکه باید فکر و فرهنگ وقف در میان عموم مردم نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف باید برون‌گرا باشد، است، تصریح کرد: این سازمان باید برون گرایی خود را بیش از گذشته تقویت کند.

سخنگوی فراکسیون احیای وقف، منزلت امامزادگان و مساجد با بیان اینکه سازمان اوقاف در راستای ترویج فرهنگ وقف باید از ظرفیت سایر سازمان‌ها، دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی، اجتماعی و هنری بهره بگیرد، افزود: باید سازمان اوقاف با دیپلماسی فعال نه تنها در سطح کشور بلکه جهان با هدف قرار دادن مسلمانان به ویژه شیعیان در راستای خلق ثروت و توسعه گام بردارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها