امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130779
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از هلال احمر،پیر حسین کولیوند،رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از هلال احمر،پیر حسین کولیوند،رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه ۲۵ دستگاه آمبولانس به منظور پوشش امدادی زائران عتبات عالیات به عراق اعزام شدند، گفت: در فاصله بین نجف تا کربلا به فاصله هر ۵ کیلومتر یک دستگاه آمبولانس به همراه امدادگر و نجاتگر برای پوشش امدادی زائران مستقر خواهند شد.

 

کولیوند در مراسم اعزام کاروان عاشقان حسینی به منظور ارائه خدمات امدادی و درمانی عتبات عالیات صبح امروز از محل سازمان امداد و نجات صورت گرفت، اظهار کرد: ۲۵ دستگاه آمبولانس به همراه ۶۰ امدادگر و نجاتگر راهی نجف می شوند تا پوشش امدادی زائران عتبات عالیات را در اربعین حسینی بر عهده بگیرند.

 

وی با بیان اینکه امدادگران و نجات‌گرانی که امروز به کربلای معلی و نجف اعزام می شوند همگی از امدادگران و نجاتگران نمونه و گلچین شده از سراسر کشور هستند، افزود: برای نخستین بار است که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در قالب کاروان حسینی در عراق مستقر می شوند و از نجف تا کربلا به فاصله هر ۵ کیلومتر یک دستگاه آمبولانس به همراه امدادگر و نجاتگر و تجهیزات کامل امدادی مستقر خواهند شد و پوشش امدادی زائران حسینی را بر عهده خواهند گرفت.

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص استقرار چادر برای اسکان زائران حسینی نیز گفت: هزار و ۵۰۰ تخته چادر در قالب کمپ ها مختلف و خیمه های سیار و ۶ هزار تخته پتو برای اسکان زائران برپا شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه ۳ فروند بالگرد هم برای پوشش امداد هوایی مراسم اربعین حسینی در مرزهای چزابه، شلمچه و مهران استقرار یافته اند، یادآور شد: استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه نیز پوشش امداد و نجات را در مناطق مرزی برعهده دارند تا زائران حسینی با آرامش خاطر نسبت به عزیمت به کربلای معلی و نجف اقدام کنند.

 

 کاروان عاشقان حسینی به منظور ارائه خدمات امدادی و درمانی به زائران عتبات عالییات در نماز جمعه شهر همدان حضور خواهند یافت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار