امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130782
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
آراسب احمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به برپایی بازارچه خیریه کودکان سرطانی، اظهار ...

آراسب احمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به برپایی بازارچه خیریه کودکان سرطانی، اظهار داشت: مؤسسه محک هرساله در آذر بازارچه‌‌ای برای حمایت از کودکان سرطانی تحت عنوان «جشنواره غذا» برپا می‌کند.

مدیرعامل مؤسسه محک با اشاره به هدف برگزاری این جشنواره، افزود: هدف از برپایی جشنواره غذا یا بازارچه خیریه در محل بیمارستان فوق‌تخصصی محک این است که یاوران و خیرین از نزدیک شاهد به ثمر نشستن کمک‌های خود و ارائه خدمات به کودکان سرطانی باشند.

وی با اعلام اینکه موسسه محک موسسه‌ای غیرانتفاعی است، ادامه داد: این موسسه با مشارکت مردم برای تامین هزینه‌های دارو درمان بیماران سرطانی اداره می‌شود. البته این موسسه ارتباط نزدیکی را با تمام موسسات و سازمان‌‌های خیریه برقرار کرده است.

احمدیان همچنین در ادامه یادآور شد: بسیاری از یاوران جشنواره غذا را شرکت‌‌های تولید‌کننده‌ غذا تشکیل می‌‌دهند همچنین بانوان نیز به صورت انفرادی با طبخ غذاها در این جشنواره شرکت می‌کنند که در نهایت محصولات در این مکان به فروش می‌رسد و عواید آن نسیب کودکان سرطانی می‌شود.

مدیرعامل مؤسسه محک با بیان اینکه این جشنواره از روز گذشته برپا شده و تا ساعت 20 امروز نیز ادامه می‌یابد، گفت: با دلیل ظرفیت محدود بیمارستان محک اطلاع‌رسانی‌ها به شکلی بود که طی این دو روز ۵ هزار نفر بتوانند در این بازارچه حضور یابند.

وی با بیان اینکه تأمین هزینه‌های دارو و تشخیص بیماری در اولویت قرار دارد، بیان داشت: در ادامه این امر باید به تامین هزینه‌های غذا، لباس، مدرسه، لوازم‌التحریر و ... توجه شود.

احمدیان با اعلام اینکه این بازارچه توسط 250 داوطلب بدون دریافت وجه اداره می‌شود، ابراز داشت: در کل مؤسسه محک دارای 400 نیروی داوطلب است.

وی با اعلام اینکه از بدون تاسیس این موسسه تا به امروز 22 هزار پرونده برای کودکان مبتلا به سرطان  تشکیل شده است، خاطرنشان کرد:‌ از این میان 9500 پرونده فعال بوده است.

مدیرعامل موسسه محک خاطرنشان کرد: به طور میانگین در سال 3600 پرونده در موسسه محک برای کودکان سرطانی ایجاد می‌شود.

به گزارش فارس، بازارچه خیریه محک از 13 آذر در محل بیمارستان فوق‌تخصصی محک برپا شده است و تا ساعت ۲۰ امروز ادامه دارد. علاقه‌مندان و خیرین فرصت دارند تا ساعت 20 امشب در این جشنواره حضور یابند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار