امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130788
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود هاشمیان در دومین همایش آتروترومبوزیس با بیان این مطلب اظهار کرد: حدود یک سوم مردم جهان بر اثر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود هاشمیان در دومین همایش آتروترومبوزیس با بیان این مطلب اظهار کرد: حدود یک سوم مردم جهان بر اثر سکته های قلبی جان خود را از دست می دهند که عامل آن ناشی از رسوب کلسترول داخل رگ ها است.

وی دیابت، استعمال دخانیات ، فشار خون، آلودگی هوا و استرس را عوامل موثر بر بروز بیماری های قلبی برشمرد.

متخصص بیماری های قلب و عروق ادامه داد: همچنین فشار خون نیز عامل مهمی در بروز بیماری های قلبی به شمار می رود حال آن که به دلیل خاموش و بی علامت بودن این بیماری حدود 25 درصد مردم جهان به آن مبتلا هستند.

وی تأکید کرد: فشارخون بیماری درمان پذیری نیست، بلکه نیازمند پیگیری های درمانی ، دارویی و پرهیز از خود درمانی است.

وی توصیه کرد: از این رو گرفتن فشار خون از همان دوران بچگی از اهمیت خاصی برخوردار است و از سنین 20 سال به بالا پیگیری مداوم آن اهمیت بیشتری می یابد.

هاشمیان بهترین راه پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلب و عروق را مصرف غذای سالم دانست و گفت: در عین حال پرهیز از مصرف روغن، غذاهای سرخ کردنی و فست فودها و همچنین انجام ورزش و فعالیت های بدنی به عنوان اصلی ترین برنامه روزانه نقش بسیار پر رنگی دراین راستا دارد.

وی یادآور شد: گاهی برخی از بیماران به صورت همزمان دچار سکته های قلبی و مغزی می شوند بنابراین بررسی میزان و اندازه این دارو برای آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس انجمن اینترونشنال کاردیولوژی ایران ادامه داد: همچنین هنوز در دنیا مشخص نیست افرادی که استنت می گذارند داروهای ضد پلاکت را به طور متوسط باید تا چه زمانی مورد استفاده قرار دهند؟ از این رو در این همایش به بیان و بررسی این موضوع هم پرداختیم.

همایش روزملی آتروترومبوزیس، امروز جمعه در هتل آزادی پارسیان تهران و با همکاری انجمن های آترواسکلروز، قلب، سکته های مغزی و اینترونشنال کاردیولوژی، ده ها متخصص از سراسر کشور برگزار شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها