امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130791
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به آرژانتین سفر کرده است، با سناتور «خوان مانوئل ایراسابل» سناتور ایالت میسیونز در محل مجلس سنای آرژانتین دیدار و گفت‌وگو کرد.
موسوی در این دیدار گفت: آمریکای لاتین و آرژانتین یکی از کشورها و مناطق مهم دنیا به شمار می‌رود، امروز هم ایران و هم آرژانتین قدرت‌های مهمی به شمار می‌روند. در دنیای جدیدی که در حال ظهور است، قدرت‌های منطقه‌ای می‌توانند نظم نوین را به نفع مردم تغییر دهند.
رسانه‌های امپریالیسم در روابط بین کشورها شیطنت می‌کنند

مدیرعامل فارس در ادامه تأکید کرد: 130 سال از روابط ایران و آرژانتین می‌گذرد اما مردم دو کشور اطلاعات زیادی نسبت به یکدیگر ندارند، بخشی از عدم شناخت دو ملت، ناشی از هژمونی رسانه‌ای است که اجازه نمی‌دهد ملت‌ها همدیگر را بشناسند. بخشی دیگر نیز به ضعف رسانه‌ای ما بر می‌گردد که قوی عمل نکرده‌ایم.
سید نظام‌الدین موسوی گفت: متاسفانه در کشورهای در حال توسعه مردم اخبار و تحولات را از رسانه‌های مونوپول می‌گیرند و آنها نیز سیاست‌های خاص خودشان را دارند و اخبار را طبق میل خودشان منتشر می‌کنند و این ایراد بزرگی است که ظرفیت کشورها محدود شود.
موسوی با تأکید بر اینکه رسانه‌های امپریالیسم در روابط بین کشورها شیطنت می‌کنند، گفت: یکی از اهداف پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برای حضور در آرژانتین، ایجاد شناخت درست از ظرفیت‌های این کشور برای مردم ایران است، با ایجاد زبان اسپانیولی هم سعی خواهیم کرد که واقعیت‌های ایران و خاورمیانه را برای مردم آرژانتین منشتر کنیم.
مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه تأکید کرد: بین ایران و آرژانتین هیچ نقطه مورد مناقشه و درگیری وجود ندارد و ما می‌توانیم دو ملت دوست و برادر باشیم، مشکلات بین دو کشور نیز ناشی از مداخله عوامل خارجی است.
موسوی افزود: ما در آمریکای لاتین اندیشه‌های خوبی داریم که مردم خاورمیانه و شمال آفریقا نیز باید از آن بهره‌مند گردند، پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با ضریب نفوذ و تأثیرگذاری که در این مناطق دارد، می‌تواند به انتشار اندیشه‌های متفکران و فرهیختگان این منطقه کمک کند.
وی ابراز امیدواری کرد که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بتواند به سهم خود مسیری را در روابط بین دو کشور و آشناسازی دو ملت هموار کند.
موسوی با بیان اینکه به غیر از منافع ملی دو کشور چیز دیگری در اهدافمان نیست، تصریح کرد: ایران روز به روز قدرتمندتر می شود و ژئوپلتیک خاورمیانه به نفع محور مقاومت تغییر کرده و گروههای همسو با ایران در عراق، سوریه، یمن، بحرین قدرت گرفته‌اند.
مدیرعامل فارس گفت: ملت‌های منطقه هم متوجه شده‌اند که تنها ایران است که در منطقه علیه تروریست می‌جنگد، دلیل اصلی اینکه آمریکا با ایران مذاکره کرد، قدرت گرفتن ایران است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: آرژانتین قدرتمند قطعاً برای ایران قدرتمند یک شریک قدرتمند محسوب می شود چون دو کشور هیچ نقطه مشترکی با امپریالیسم ندارند.
روابط ایران و آرژانتین باید بهبود یابد
در ادامه این دیدار سناتور «خوان مانوئل ایراسابل» عضور مجلس سنای آرژانتین از ایالت میسیونز، ضمن خوش آمد گویی به هیئت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: برای ما خیلی مهم است که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تصمیم گرفته در آرژانتین و حوزه آمریکای لاتین فعالیت کند.
وی افزود: من کاملاً با شما موافق هستم که هیچ نقطه درگیری و مورد مناقشه‌ای بین آرژانتین با ایران، اسلام و حتی خاورمیانه وجود ندارد، این امر باعث شده امپریالیسم روابط چندین ساله بین دو کشور را از بین ببرد.
سناتور ایراسابل در ادامه تأکید کرد: ما می‌دانیم که رسانه‌های امپریالیستی افکار مردم را در رابطه با ایران مخدوش کردند، روابط ایران و آرژانتین باید بهبود یابد و در این زمینه از حمایت دولت نیز برخوردارهستیم، باید جایگاه ایران در منطقه خلیج فارس تبیین شود.
سناتور ایالت میسیونز در ادامه گفت: مردم آمریکای لاتین باید بفهمند که دشمنی آمریکا با ایران به نوعی دشمنی به مردم آمریکای لاتین است، ما ملت ظالم نیستیم و نمی خواهیم به ما ظلم کنند، ما فشارها و دخالت‌های آمریکا را دیدیم و تحمل کردیم.
عضو مجلس سنای آرژانتین افزود: برای ما مهم است که دفتر فارس در آرژانتین مستقر شود و برای مردم روشنگری کند، باید رسانه‌های همسو زیر یک چتر جمع شوند، همدیگر را تکمیل کنند.
وی تأکید کرد: نه فقط دو ملت بلکه دو نظام ایران و آرژانتین نیز باید بهم نزدیک شوند تا در نظم جدید جهانی بتوانند نقش ایفا کنند.
سناتور ایراسابل تأکید کرد اگر اخبار واقعی داشته باشیم، می‌توانیم افکار عمومی آرژانتین را تغییر دهیم، پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و رسانه‌های مستقل می‌توانند افکار عمومی دو کشور را در مسیر حقیقت قرار دهند.
عضو مجلس سنای آرژانتین در ادامه خاطر نشان کرد: ما به دنبال عدالت، آزادی، استقلال و همگرایی بین قاره‌ای هستیم، برای ما مهم است که جایگاه و قدرت منطقه‌ای ایران در خلیج فارس حفظ شود.
دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مرکزیت بوینوس آیرس از 6 ماه قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد و خردادماه سال جاری موفق شد، مجوز رسمی فعالیت خود را از دولت آرژانتین دریافت کند. 18 کشور آمریکای لاتین در حوزه فعالیت این دفتر منطقه‌ای قرار دارند.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها