امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130799
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
«رابرت اسپیلر»، نماینده سابق پارلمان فرانسه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دمشق تاکید کرد که سیاست فرانسه در قبال سوریه دنباله رو ...

«رابرت اسپیلر»، نماینده سابق پارلمان فرانسه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دمشق تاکید کرد که سیاست فرانسه در قبال سوریه دنباله رو سیاست اسرائیل و آمریکاست.

اسپیلر که بنیانگذار جنبشی موسوم به & laquo;آلزاس» استانی در شرق فرانسه است، تاکید کرد: ما در موضوع سوریه مخالف سیاست فرانسه هستیم زیرا دولت پاریس دنباله رو دولت آمریکاست و مقامات کاخ سفید به صورت خودجوش، تابع سیاست‌های اسرائیل هستند.

وی درباره نقش خود به عنوان نماینده هیئت فرانسه در مبارزه با تروریسم در کنفرانس بین المللی مبارزه با تروریسم که بین یازدهم نوامبر تا دوم دسامبر در دمشق برگزار شد گفت:ماموریت من حضور در کنفرانس است و هنگامی که به فرانسه بازگردم همه اطلاعاتی را که از سفر خود به سوریه و حضور در کنفرانس جمع‌آوری کردم در روزنامه‌هایی که برای آنها کار می‌کنم منتشر خواهم کرد تا بدین گونه کمکی به ملت سوریه کرده باشم.

اسپیلر با اشاره به اینکه دمشق را زیباتر و متفاوت‌تر از آنچه در رسانه‌ها شنیده بود دیده است گفت: ما در مقام حامیان ملت و دولت سوریه امیدوار به بازسازی این کشور و در نهایت خلاصی از تروریسم و بیرون راندن گروه های تروریستی از سوریه است.

وی در پایان گفت‌وگوی خود تاکید کرد که حضورش در سوریه به نشانه مخالفت فرانسوی‌ها با دخالت‌های دولتشان در امور سوریه است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار