امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130800
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، علی‌لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در ملاقات با ایاز صادق رئیس ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، علی‌لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در ملاقات با ایاز صادق رئیس مجلس ملی پاکستان اظهار داشت: برخی قدرت‌ها سعی دارند با شیطنت روابط کشورهای اسلامی را بر هم بزنند و همین عناصر همیشه برای ایجاد اختلاف و تیرگی روابط بین اسلام‌آباد و تهران تلاش می‌کنند.

وی افزود قدرت‌های فرا منطقه‌ای که بدنبال ایجاد اختلاف بین ایران و پاکستان هستند هرگز در هدف خود موفق نخواهند شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران روز گذشته در فرودگاه نورخان مورد استقبال جاوید مورتضی عباسی سخنگوی مجلس ملی پاکستان قرار گرفت.

لاریجانی با کاشت یک نهال در نزدیکی مجلس ملی پاکستان آن را نشانه دوستی عمیق و پایدار بین ایران و پاکستان دانست.

همزمان با امضای تفاهم‌‌نامه‌های همکاری بین مجلس ایران و پاکستان دکتر علی لاریجانی بر عزم ایران برای بهبود وضعیت اقتصادی پاکستان تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران عنوان کرد: ظرفیت‌های زیادی برای واردات و صادرات بین پاکستان و ایران وجود دارد بنابراین حجم تجارت بین دو کشور باید افزایش پیدا کند.

لاریجانی خاطر نشان کرد، ایران مصمم است تمام توان خود را برای پایان بحران کمبود انرژی در پاکستان به کار برد و در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: ایران نه تنها می‌تواند گاز و نفت پاکستان را تأمین نماید بلکه توانایی خوبی برای صادرات محصولات پتروشیمی و سایر کالاها به این کشور را دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در ادامه سفر خود به پاکستان با سید نیر حسین بخاری رئیس مجلس سنای پاکستان نیز ملاقات کرد.

لاریجانی سفر به پاکستان را یک سفر تاریخی دانست که گسترش همه‌جانبه روابط بین دو کشور را به دنبال خواهد داشت.

 

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار