امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130803
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  تازه ترین نظرسنجی که توسط روزنامه راستگرای «جروزالم پست» درباره انتخابات آتی اسراییل ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  تازه ترین نظرسنجی که توسط روزنامه راستگرای «جروزالم پست» درباره انتخابات آتی اسراییل صورت گرفته نشان می دهد که 60 درصد نظرسنجی شوندگان در پاسخ به این سوال که آیا دوست دارید که نتانیاهو پس از انتخابات آینده در پستش ابقا شود اعلام کردند که خیر.

در این نظرسنجی 34درصد هم اعلام کردند که خواهان ابقای پست نخست وزیری نتانیاهو هستند و 6 درصد نظرسنجی شوندگان هم پاسخی به این پرسش ندادند.

این نظرسنجی همچنین تاکید دارد که 44 درصد نظرسنجی شوندگان گفته اند که نخست وزیری یتسحاق هرتزوگ رئیس حزب کار را بهتر می دانند. 45 درصد هم نتانیاهو را ترجیح داده اند.

گفتنی است براساس تصمیم کنیست رژیم صهیونیستی انتخابات زودهنگام سراسری اسراییل که هم ترکیب اعضای پارلمان و هم دولت را مشخص می کند قرار است 17 مارس 2015 برگزار شود.

اخرین انتخابات سراسری در رژیم صهیونیستی به ژانویه سال 2013 م برمی گردد که طی آن حزب لیکود اگرچه بیشترین رای را به خود اختصاص داد اما نتوانست به تنهایی حکومت تشکیل دهد.

طبق قانون اساسی رژیم اشغالگر قدس انتخابات سراسری هر چهار سال یکبار تشکیل می شود و این بیستمین باری است که در اسراییل انتخابات زودهنگام به دلیل اختلافات شدید میان احزاب و گروههای سیاسی صورت می گیرد.

از زمان پایان جنگ سوم غزه سه ماه پیش تا قبل از اعلام رسمی انحلال پارلمان تاکنون درگیریهای زیادی در درون رژیم صهیونیستی بر سر نحوه اداره این رژیم و مشکلات اقتصادی درگرفته است که در نهایت منجر به خروج تعداد زیادی از وزرای کابینه و در نهایت فروپاشی ائتلاف حکومتی شد.
انتهای پیام/ ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها