امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130806
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم رحیم پور، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان که برای شرکت در ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم رحیم پور، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان که برای شرکت در کنفرانس افغانستان به لندن سفر کرده است با «ریچارد آتووی» رئیس کمیته امور خارجی مجلس عوام و تعدادی از نمایندگان عضو این این کمیته دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات ابتدا به موضوع افغانستان پرداخته شده و با توجه به محورهای مطرح در کنفرانس، آخرین وضعیت افغانستان و شکل گیری دولت وحدت ملی  و چالشها و فرصتهای فراروی افغانستان مورد توجه قرار گرفت.

مبارزه با تولید، انتقال و قاچاق مواد مخدر به عنوان یکی از مسائل مشترک نام برده شد و طرف انگلیسی بر اهمیت و نقش جمهوری اسلامی ایران در این روند تاکید کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به تجربیات و قابلیتهای موجود در ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر، بر ضرورت تحقق همکاریهای ملموس و عینی کشورهای غربی تاکید کرد.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تشکیل هر چه سریعتر دولت جدید در افغانستان گفت که این مساله موجب تقویت و تحکیم پایه‌های ثبات سیاسی در این کشور خواهد شد.

همچنین طرفین درباره اوضاع خاورمیانه و وضعیت بحران‌های موجود در عراق و سوریه به تبادل نظر پرداختند.

رحیم پور با تاکید بر اینکه ریشه اصلی مشکلات کنونی منطقه، افراط گرایی و خشونت برخی گروههای تروریستی می‌باشد، اظهار داشت: برخلاف نظر برخی کشورهای غربی، اساساً تفاوت شیعه و سنی باعث این مشکل نبوده است.

ریچارد آتووی رئیس کمیته روابط خارجی مجلس عوام و نمایندگان عضو کمیته روابط خارجی نیز در این دیدار ضمن اشاره به حساسیت وضعیت منطقه خاورمیانه، اهمیت جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه را مورد تاکید قرار داده و بر نقش موثر ایران در مبارزه با گروههای تروریستی بویژه داعش اذعان و بر ضرورت مدیریت چالشها و تهدیدات بالقوه و بالفعل در منطقه خاورمیانه و رشد افراط گرایی در برخی از کشورهای منطقه تصریح کردند.

در این دیدار اعضای کمیته امور خارجی مجلس عوام همچنین به لزوم تعامل و ارتباط با جمهوری اسلامی ایران اشاره کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها