امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130815
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گروهک‌های تروریستی مسلح برای مقابله با پیشروی ارتش سوریه به سمت شهرک ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گروهک‌های تروریستی مسلح برای مقابله با پیشروی ارتش سوریه به سمت شهرک «حرستا» در ریف دمشق در این شهرک تجمع کرده و تلاش می‌کنند، صفوف خود را در مقابله با ارتش سوریه منسجم کنند.

یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد که گروهک‌های تروریستی مسلح عناصر خود در شهرک‌های دوما، زملکا و عربین و مناطق اطراف غوطه شرقی دمشق را به حرستا فراخوانده‌اند تا خط دفاعی مستحکمی در برابر ارتش سوریه که درحال پیشروی به سمت این منطقه است، تشکیل دهند.

این منبع میدانی سوری توضیح داد که نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه که توسط نیروی هوایی و توپخانه این کشور حمایت می‌شوند، طی روزهای گذشته به شکلی گسترده مواضع و تجمعات تروریست‌ها در محورهای «الثانویه» و «حرستا البصل» و «عربین» را هدف قرار دادند و درحال تدارک برای آغاز نبرد آزادسازی شهرک حرستا هستند.

منبع مذکور افزود: منطقه «منابع آبی» در بزرگراه بین المللی دمشق – حمص شاهد توسعه و گسترش دامنه عملیات‌های نظامی ارتش سوریه با هدف تامین امنیت نهایی این منطقه از لوث تک تیراندازان وابسته به گروهک‌های تروریستی است که با استقرار این منطقه امنیت آن را به مخاطره انداخته‌اند.

این منبع میدانی تاکید کرد: ضربات مهلکی که گروهک‌های تروریستی در روزهای اخیر از ارتش سوریه متحمل شدند، آنها را واداشت تا برای کاستن از فشار موجود و منحرف کردن توجه ارتش سوریه بر این منطقه حملاتی را علیه نقاطی در بزرگراه بین المللی دمشق حمص ترتیب دهند و تلاش کنند، بزرگراه دمشق – قنیطره، معروف به بزرگراه «السلام» (صلح) قرار گرفته در نزدیکی منطقه «خان الشیح» را مورد حمله قرار دهند و بر آن نام نبرد «بزرگراه‌های بین المللی» یا «نبرد بزرگراه‌ها» را بگذارند. درحالی‌ که هیچ یک از اهداف مورد نظر این گروه‌ها محقق نشد و این بزرگراه‌ها در امنیت و تحت کنترل ارتش سوریه بسر می‌برند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها