امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130821
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استوارت جونز» سفیر جدید آمریکا در عراق در مورد روابط ایران با عراق گفت، جمهوری اسلامی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استوارت جونز» سفیر جدید آمریکا در عراق در مورد روابط ایران با عراق گفت، جمهوری اسلامی همسایه‌ مهم عراق است و همکاری بین دو کشور طبیعی است.
آقای جونز که با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به سوالی در مورد شایعات منتشر شده مبنی بر حمله هوایی ایران به مواضع گروه تروریستی «داعش»، گفت: «بگذارید واقع‌بین باشیم. ایران همسایه‌ای مهم برای عراق است. باید هم بین ایران و عراق همکاری وجود داشته باشد.»
وی افزود: «ایرانی‌ها با نیروهای امنیتی عراق صحبت می‌کنند و ما هم با نیروهای امنیتی عراق حرف می‌زنیم... تصورمان این است که آن‌ها (ایرانی‌ها) از بروز تداخل جلوگیری می‌کنند.»
سفیر جدید آمریکا در عراق در بخش دیگری از این مصاحبه به فعالیت گروه‌های بسیج مردمی در عراق پرداخت و آن را مثبت تلقی کرد. وی در این رابطه گفت: «بگذارید بی‌پرده صحبت کنیم؛ آن‌ها نقش مهمی در تأمین امنیت عراق ایفا کرده‌اند. آن‌ها نیروی جنگنده موثری بوده‌اند و در برخی پیروزی‌های نظامی کمک شایانی به نیروهای امنیتی عراق کرده‌اند... اکنون واقعا زمان آن است که آن‌ها تحت نظارت و کنترل نیروهای مسلح درآیند.»
جونز که پیش از این سفیر آمریکا در اردن بوده، تابستان امسال به عنوان سفیر واشنگتن در بغداد معرفی شد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها