امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130822
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 7
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از یوم السابع، تعدادی از طرفداران اخوان المسلمین مصر در شهر قاهره به ویژه شهرک ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از یوم السابع، تعدادی از طرفداران اخوان المسلمین مصر در شهر قاهره به ویژه شهرک نصر و دیگر شهرهای این کشور در اعتراض به تبرئه حسنی مبارک دست به تظاهرات زدند.

همزمان تعدادی از مخالفان اخوان هم در مناطقی از شهر قاهره از جمله میدان عبدالمنعم دست به تظاهرات زدند و خواستار اعدام رهبران اخوانی شدند.
این تظاهرات به درگیری کشیده شد و طرفداران و مخالفان اخوان المسلمین در این میدان به زد و خورد پرداختند.

همچنین وب‌سایت خبری اخوان انلاین هم از اعتراضات امروز مصر گزارش داد که علاوه بر قاهره در اسکندریه نیز تحت عنوان «اعدام و اتحاد» دست به تظاهرات زدند.

موج جدید اعترضات خیابانی در مصر پس از ان آغاز شد که دادگاه جنایی قاهره حسنی مبارک دیکتاتور سابق این کشور را از اتهامات وارد شده به وی درباره قتل معترضان در سال 2011 تبرئه کرد.

اعتراضات روز جمعه هفته گذشته منجر به کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر شد.
این در شرایطی است که مقامات قضایی مصری حکم اعدام 180 نفر از طرفداران اخوان به اتهام دست داشتن در حمله به یک پاسگاه پلیس را برای تائید نهایی به مفتی این کشور ارائه دادند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها