امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130827
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از حکم محکومیت 3 سال و 9 ماهه برای یک عضو آلمانی گروه تروریستی داعش در دادگاه این ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از حکم محکومیت 3 سال و 9 ماهه برای یک عضو آلمانی گروه تروریستی داعش در دادگاه این کشور، دادگاهی انگلیسی نیز امروز (جمعه) اولین حکم یک انگلیسی عضو داعش را صادر کرد که بر اساس آن این متهم انگلیسی به گذراندن 4 سال حبس محکوم شد.

«ماشودو چودهوری» یکی از 6 انگلیسی اهل «پورت موس» انگلیس است که تابستان گذشته به گروهک تروریستی داعش درسوریه پیوست. به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی 4 تن از این 6 انگلیسی در حین مبارزه برای داعش کشته شدند.

بر اساس حکم روز جمعه (امروز) دادگاه انگلیسی، چودهوری بعد از گذراندن دوره حبس باید به مدت 10 نیز تحت نظارت قانون تروریسم قرار بگیرد.

طبق آمار روزنامه تلگراف، تا کنون بیش از دو هزار نفر از اتباع انگلیس به تروریست‌های داعش پیوسته‌اند. بازگشت تروریست‌های انگلیسی به این کشور نگرانی مقامات لندن را موجب شده است.

جلاد معروف داعش که پیش از این با بریدن سر چند تن از گروگان‌های غربی فیلم این جنایت هولناک را منتشر کرده، در کلیه فیلم‌های منتشر شده با لهجه مردم لندن صحبت می‌کند. این جلاد داعش در یکی از فیلم‌های منتشر شده تهدید کرد قتل و کشتار را به خیابان‌های انگلیس خواهد کشاند.

پس از آن «ترزا می» وزیر کشور انگلیس، داعش را بزرگترین تهدید تروریستی بعد از حادثه یازده سپتامبر دانست و از برنامه دولت برای افزایش قدرت پلیس این کشور در جهت مبارزه با «تهدید تروریسم» خبر داده بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار