امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130836
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آسوشیتدپرس خبر داد که نمایندگان اوباما با ادعای امتیاز گیری از ایران به کنگره می‌روند.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آسوشیتدپرس خبر داد که نمایندگان اوباما با ادعای امتیاز گیری از ایران به کنگره می‌روند.

براساس این گزارش، اعضای دولت اوباما به تعدادی از نمایندگان کنگره گفته‌اند که آمریکا امتیازهای مهمی از ایران در قبال تمدید مذاکرات هسته‌ای گرفته‌اند که از آن جمله تعهد جمهوری اسلامی برای بازرسی‌های بیشتر از تاسیساتش و بی‌اثر کردن مقادیر بیشتری از منابع اورانیومش است.

هرچند جزئیات توافق ایران و 1+5 برای تمدید هفت ماهه مذاکرات اعلام نشده، اما گفته می‌شود که این تمدید بر اساس ادامه توافق موقت ژنو شکل گرفته است.

منابع رسانه‌ای غربی گزارش داده‌اند که در این مدت ایران مجموعا 35 کیلوگرم از ذخایر اکسید اورانیوم 20درصد خود را به سوخت تبدیل می‌کند. همچنین آژانس اجازه بازرسی‌های سرزده از کارگاه‌های مونتاژ سانتریفیوژ را پیدا کرده است. خودداری از آزمایش سانتریفیوژهای جدید از دیگر مواردی است که خبرگزاری‌های غربی مدعی آن شده‌اند.

آسوشیتدپرس در ادامه با اشاره به اینکه این نشست‌ها با حضور وندی شرمن و جیک سالیوان برگزار شده گزارش داد: مقامات دولت آمریکا با هدف متقاعد کردن نمایندگان به حمایت از تمدید مذاکرات و جلوگیری از تصویب تحریم‌هایی که می‌تواند به شکست مذاکرات منجر شود، در دیدار با اعضای کنگره، امتیازاتی را که ایران در مذاکرات داده، تشریح می‌کنند.
 
  انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها