امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130839
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت که دولت آمریکا مطالب مطرح شده درباره تصمیم ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت که دولت آمریکا مطالب مطرح شده درباره تصمیم کاخ سفید برای تحریم اسرائیل در صورت ادامه شهرک سازی‌ها در کرانه باختری را تکذیب کرده است.

واشنگتن فری بیکن در ادامه با رد تکذیبیه مقامات کاخ سفید تاکید می‌کند که برخلاف اظهارات سخنگو‌های دولت، یک نشست پشت درهای بسته چند هفته قبل با حضور تعدادی از مقامات ارشد وزارت خارجه و کاخ سفید دراین باره برگزار شده است.

این وب‌سایت خبری که به جمهوری‌خواهان تندرو نزدیک است با انتقاد از رویکرد دولت آمریکا برای تحریم اسرائیل،‌می‌نویسد: احتمال تحریم اسرائیل به دلیل ادامه شهرک سازی ها در شرایطی است که کاخ سفید به طور ممتد به کنگره فشار وارد می‌کند تا تحریم جدیدی علیه ایران تصویب نشود.

البته فری بیکن ساعاتی پس از این گزارش، خبر داد که تعدادی از نمایندگان کنگره با ارسال نامه‌ای از رئیس جمهور آمریکا درباره اخبار منتشر شده از برگزاری نشست برای تحریم اسرائیل توضیح خواسته‌اند. 

براین اساس، مارک مدووس و 36 نفر از نمایندگان آمریکایی در نامه خود نوشته‌اند: «ما تاکید داریم که شما(باراک اوباما) و دولت شما به طور واضح و سریع درباره گزارش‌های منتشر شده شفاف سازی کنند.»

نمایندگان آمریکایی در نامه خود اسرائیل را متحد قدرتمند آمریکا خوانده‌اند و هرگونه تحریم علیه این رژیم را به عنوان پیامی بد برای دوستان و دشمنان آمریکا درباره غیر قابل اعتماد بودن واشنگتن عنوان کرده‌اند.

خبر برگزاری نشست برای تحریم رژیم صهیونیستی را برای اولین بار روزنامه هاآرتص اسرائیل از قول یک مقام وزارت خارجه آمریکا منتشر کرد که در طی روزهای اخیر موضوع بحث در محافل صهیونیست‌ها در آمریکا شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار