امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130853
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دهه 80 شمسی و پس از اینکه چند کارتن خواب در تهران بر اثر سرمای هوا جان ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دهه 80 شمسی و پس از اینکه چند کارتن خواب در تهران بر اثر سرمای هوا جان باختند، جنبش عدالت خواه دانشجویی ایران حول این موضوع شکل گرفت و سعی کرد اعتراض خود به این وضعیت را به گوش مسئولان ذی‌ربط برساند.

در حقیقت جنبش عدالت ‌خواه دانشجویی، از اتحادیه‌ های دانشجویی ایران محسوب می شود که دارای رویکردی عدالت‌ خواهانه، منتقد و مطالبه‌‌گر نسبت به مسئولان و نهادهاست.

نکته حائز اهمیت آنکه این جریان خود را فراجناحی معرفی می‌کند و به تقسیم‌بندی‌‌های سیاسی و جناحی کشور اعتقادی ندارد؛ رفع مشکلات اجتماعی و کارآمدی نظام اسلامی از اهداف این جنبش به شمار می‌رود؛ جنبش عدالت‌‌خواه در موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی و بین ‌المللی دارای فعالیت است و زدودن فقر، دفاع از مستضعفین و اقشار ضعیف، رفع معضلات اجتماعی، ریشه کنی فسادهای اداری و اقتصادی در ارکان حکومتی، حمایت از حرکت‌های ضد امپریالیستی و دفاع از نهضت‌‌های آزادی‌ بخش و مسائل و برنامه‌های اقتصادی را از جمله مواردی می‌داند باید برای آنها تلاش کند.

جرقه تشکیل این جنبش هم همانطور که ذکر آن رفت مرگ ده ها کارتن خواب طی سرمای سال 83 بود؛ این مطالبه با تحصن دانشجویان در شهرداری، کمیته امداد، استانداری و ... به مدت پنج شب شروع و در نهایت منجر به اثر شد.

از دیگر اقدامات این جنبش می‌توان به حلقه‌ انسانی دور یو سی‌اف و نطنز در سال 1384، تجمع‌ مقابل نهاد ریاست جمهوری و شورای عالی امنیت ملی، کلید زدن اعتراض به سفارت انگلیس در قضیه هسته‌ای و عتبات، شرکت در همایش‌‌های مهم بین ‌المللی مثل کنفرانس مردمی آب و هوای بولیوی و کاروان اعزام به فلسطین و لبنان در جنگ ۳۳روزه اشاره کرد.

«زندگی در کنار آتش» مستندی است به کارگردانی مهدی سلیمانی که مهدی مطهر آن را برای شبکه افق تهیه کرده است؛ این فیلم ساعت 19.30 روز شنبه 15 آذرماه از این شبکه پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها