امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130867
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی« دلشکسته» به کارگردانی علی روئین تن با حضور بیتا بادران یکی از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی« دلشکسته» به کارگردانی علی روئین تن با حضور بیتا بادران یکی از بازیگران اصلی فیلم در هفته فیلم های عاشورایی برج میلاد برگزار شد.

بادران گفت: بازیگران اصلی این فیلم نماد دو تفکر در این فیلم هستند و هرچند هردو از یک نگاه ایدئولوژیک بهرمند هستند اما در پایان فیلم متوجه می شویم که برای رشد یک جامعه باید صاحبان هردو نگاه بنشینند و باهم گفتگو کنند.

وی با اشاره به سابقه آشنایی خود با روئین تن افزود: من قبل از این فیلم در تئاتر پشت شمشادها به کارگردانی علی روئین تن حضور داشتم بعد از این تئاتر روئین تن پیشنهاد بازی در این فیلم را به من داد و من موقعی که فیلمنامه را خواندم قبول کردم.

 

«دلشکسته» 4 سال توقیف شد

بازیگر فیلم «آژانس شیشه‌ای» گفت: این فیلم 4 سال توقیف بود و تصور می کنم دلیل توقیف این فیلم این بود که حرفی می زد که جلوتر از زمان خودش بود و درک این حرف برای بسیاری از مدیران سخت بود.

وی ادامه داد: هرچند بین 30 تا 40 دقیقه از فیلم به خاطر مسائل ممیزی حذف شد اما زمانیکه فیلم به نمایش درآمد و بعد به شبکه نمایش خانگی آمد مورد استقبال قرار گرفت.

بادران حضور مرحوم شکیبایی را در این فیلم بسیار پرمعنا دانست و افزود: شکیبایی با وجود آنکه  به خاطر بیماری در بیمارستان بستری بود اما بر سر فیلم حاضر می شد و علاقه بسیار زیادی به کربلا و حضرت امام حسین داشت.

بازیگر فیلم زمهریر گفت: روزی مادر علی روئین تن که از کربلا تازه برگشته بود خاک کربلا را به خسرو شکیبایی داد و او خاک را به  روی دست گرفته بود اشک می ریخت و گریه می‌کرد.

وی ادامه داد: روئین تن نظرات ما را در طول ساخت فیلم می پذیرفت، اما فیلمنامه آنقدر قوی و محکم بود که نیازی به تغییر نداشت.

بادران با اشاره به پیام فیلم دلشکسته گفت: اینکه می گویند این فیلم شعاری است درست نیست زیرا این فیلم درباره قضاوت کردن است و اینکه ما از ظاهر هم درباره اعتقادات هم قضاوت می کنیم . دلشکسته می خواهد بگوید به جای اینکه یکدیگر را قضاوت کنیم باید باهم گفتگو کنیم.

توقیف فیلم‌هایی که بازی کردم دلیل کم کار شدنم در دنیای بازیگری است

وی در پاسخ به سوالی پیرامون کم کار شدنش در دنیای بازیگری گفت: من دلشکسته را بازی کردم و این فیلم 4 سال توقیف شد و بعد زمهریر را بازی کردم و آن فیلم هم توقیف شد. به همین دلیل تصمیم گرفتم کار نکنم و به دلمشغولی های دیگرم بپردازم و هرچند امروز از سینما شاید دور باشم اما در حوزه های دیگر همچون شعر، طراحی لبای و فیلمنامه فعالیت های خوبی دارم.

بازیگر فیلم «دنده معکوس» افزود: بازیگری نباید شغل کسی باشد زیرا اگر بازیگری شغل شد مانند یک کارعادی می شود درحالیکه بازیگری یک هنر است که باید بازیگر را به تعالی برساند .

بادران با اشاره به شرایط امروز جامعه ایران گفت: امروز جامعه دیگر مانند سابق نیست و به سمت گفتمان حرکت کرده است و درباره دیدگاه‌های مختلف باهم گفتگو می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار