امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130869
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
شهرام اقبال‌زاده، نویسنده و مترجم ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره ترجمه ...

شهرام اقبال‌زاده، نویسنده و مترجم ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره ترجمه کتابی که اکنون در مرحله آماده‌سازی قرار دارد، گفت: کتاب «آموزش داستان‌نویسی: بازنویسی و ویرایش رمان» در انتشارات «سوره مهر» در مرحله آماده‌سازی قرار دارد که به زودی منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

وی اضافه کرد: این کتاب از مجموعه کتاب‌هایی است که «سوره مهر» به دبیری «محسن سلیمانی» در حوزه داستان‌نویسی آن هم با استفاده از نویسندگان و مترجمان متعدد، منتشر می‌کند، همچنین کتاب «آموزش داستان‌نویسی: بازنویسی و ویرایش رمان» نیز علاوه بر داستان‌نویسان حرفه‌ای به کسانی که می‌خواهند داستان‌نویسی را یاد بگیرند، آموزش می‌دهد.

به گفته وی، کتاب «آموزش داستان‌نویسی: بازنویسی و ویرایش رمان» توسط «جیمز اسکات بل» نوشته شده و حدود 2 سال است برای چاپ و انتشار به نشر سوره مهر ارائه شده است.

بر اساس این گزارش، چندی پیش شهرام اقبال‌زاده از اتمام نگارش کتاب نقد و بررسی 40 رمان از مجموعه کتاب‌های «رمان نوجوان امروز» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا پایان بهار سال آینده خبر داده بود.

گفتنی است، شهرام اقبال‌زاده نویسنده و مترجم متولد سال 1333 در شهر کرمانشاه است که از جمله آثار وی می‌توان به «فرهنگ اصطلاحات انگلیسی، فارسی»، «بی نظمی نوین جهانی»، «چگونه رمان خود را بازنگری و ویرایش کنیم»، «گاندی» در حوزه ترجمه و همچنین آثاری با عنوان «یاد مهرگان»، «درد جاودانگی»، «آسیب شناسی داستان‌های عامه پسند» و «آسیب شناسی داستان‌های دینی» در حوزه گردآوری و مجموعه مقالات، اشاره کرد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها