امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130878
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 97
سید حسین دهدشتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: با توجه به بروز آلودگی در شهر آبادان طی چند روز گذشته و اهمیت سلامت مردم ...

سید حسین دهدشتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: با توجه به بروز آلودگی در شهر آبادان طی چند روز گذشته و اهمیت سلامت مردم پیگیری‌های جدی از روز یکشنبه هفته جاری انجام شد.

وی با اشاره به انجام هماهنگی‌های منطقه‌ای و محلی به منظور علت‌یابی رفع آلودگی و برخورد با مقصران توسط فرماندار، محیط زیست، پالایشگاه و دادستان افزود: در این راستا مکاتبه‌ای نیز به همراه ارائه مدارک به معاون وزیر نفت داده شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یکی از دلایل عمده آلودگی، استفاده از سوخت جایگزین (مازوت) طی هفته گذشته توسط پالایشگاه بوده که علت آن نیز محدودیت اعلام شده از سوی وزارت نفت به صنایع و پالایشگاه آبادان مبنی بر اقدام به جایگزینی سوخت مایع(مازوت) به جای بخشی از سوخت مصرفی (گاز) بوده است.

دهدشتی تصریح کرد: شرایط خاص جوی منطقه، منجر به انتشار گازهای آلاینده در سطح شهر شد که البته نباید این اتفاق صورت می‌گرفت.

این نماینده با بیان اینکه دلایل دیگری همچون فرسودگی دستگاه‌ها و نقص تجهیزات پالایشگاه نیز قابل تأمل و بررسی جدی است یادآور شد: اصلاح دستگاه‌ها و رفع نواقص در تجهیزات پالایشگاه امری ضروری ‌است.

دهدشتی گفت: بر‌ اساس پیگیری‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره گاز استان و پالایشگاه مصرف سوخت مایع (مازوت) از دوشنبه به تدریج متوقف و مقرر شد تا به دلیل موقعیت پالایشگاه در مرکز شهر آبادان به هیچ وجه از سوخت مازوت استفاده نشود، لذا از همان روز وضعیت هوا بهبود پیدا کرد.

وی افزود: پالایشگاه آبادان وظیفه دارد تا به منظور پیشگیری از وقوع مجدد آلودگی نسبت به استفاده نکردن از سوخت مایع (مازوت) و اصلاح تجهیزات و دستگاه‌های مشکل دار اقدام کند و پیش از وقوع هرگونه مشکل مراتب را به مسئولان مربوطه و نمایندگان اطلاع دهند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هرگونه قصور و سهل‌انگاری پذیرفتنی نیست و به طور قطع برخورد می‌شود.

دهدشتی با بیان اینکه مدت‌هاست طرح تحقیق و تفحص از پالایشگاه‌ها و به‌ویژه بحث آلایندگی در دستور کار وی قرار دارد تصریح کرد: به زودی این طرح اجرایی خواهد شد.
انتهای پیام/72025‌/ش30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها