امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130879
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در دیدار جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های سراسر کشور با اشاره به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در دیدار جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های سراسر کشور با اشاره به اهمیت حرکت و اقدام در راه خدا برای پیشرفت و اقتدار اظهار کرد: پیش از انقلاب کشور ایران دارای جایگاه و اقتدار کنونی نبود، ولی پس از پیروزی انقلاب، کشور توانسته جایی برای خود باز کند و در محافل مختلف موافقان و مخالفان درباره کشور نظرات خود را ابراز می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر خدا به انسان قدرت می‌دهد، بنابراین باید جوانان را به عنوان سرمایه و آینده‌سازان جامعه در مسیر دین اسلام نگاه داریم و از تاثیر رسانه‌های بیگانه بر عقاید آنها جلوگیری کنیم.

این مرجع تقلید با اشاره به وظیفه سنگین رسانه‌ها گفت: باید بررسی شود که همه رسانه‌ها به وظیفه خود به خوبی عمل می‌کنند، البته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه وظیفه سنگینی دارد که در این زمینه باید هدایت و راهنمایی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه همه نهادها، مدارس، دانشگاه‌ها و والدین در زمینه حفظ اعتقادات جوانان وظایفی دارند، عنوان کرد: هر ابزار و سلاحی که در اختیار ما قرار دارد دشمنان نیز دارند ولی ایمان جوانان تنها موردی است که دشمن از آن هراس دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: این نیرو سبب می‌شود که جوانان با وجود خطر به کربلا می‌روند و فکر خطر در این زمینه را نمی‌کنند.

وی به هراس و ترس دشمنان از اعتقادات جوانان اشاره کرد و گفت: اکنون رژیم صهیونیستی از درون و بیرون در حال نابودی است و در زمانی این تصور را داشتند که غول خاورمیانه هستند ولی اکنون در کشورهای عربی نمی‌توانند گروهی را شکست دهند و این نشانه ضعف آنهاست.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه جوانان و مسلمانان غزه با ایمان و اعتقاد در برابر رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند افزود: ایمان و عقیده از جمله سرمایه‌های ارزشمند است که باید آن را حفظ کرد، زیرا با ایمان و اعتقادات هیچ قدرتی توان مبارزه با ما را ندارد.

وی به تحریم‌های اقتصادی علیه کشور اشاره کرد و افزود: کشور با وجود تحریم‌ها و فشارها توانسته دوام بیاورد و حتی در مسئله هسته‌ای نیز ایمان، اعتقاد و شجاعت جوانان کارساز است و در صورتی که دشمن قبول نکند و توافقی در زمینه انرژی‌ هسته‌ای صورت نگیرد، می‌توانیم به خودکفایی رسیده و پیروز میدان باشیم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: باید با نگاهی تیزبین به موجودات و تغییرات آنها نگاه کرد و از آنها درس گرفت و حتی در زمینه پادشاهانی که زمانی در کاخ‌ها حکمرانی می‌کردند نکاتی نهفته است.

وی با اشاره به مراسم اربعین حسینی و حضور مردم در کنار بارگاه اباعبدالله ‌الحسین (ع) گفت: اجتماع بسیار گسترده در این روز تشکیل می‌شود که بسیار جمعیت گسترده‌تر در ایام حج است و این حضور نشان‌دهنده اوج عزت و اقتدار برای حرکت در مسیر خدا است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: افزایش جمعیت عزاداران حسینی از دو نفر در نخستین اربعین امام حسین (ع) تا میلیون‌ها نفر در دوران کنونی دارای نکات آموزنده‌ای بوده و نشان‌دهنده قدرت و عزت در ارتباط و معامله با خدا است.

انتهای پیام/78003/ش/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها