امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130882
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
حسن رحیمی‌روشن عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان ...

حسن رحیمی‌روشن عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه قشر دانشجو همواره مورد طمع گروه‌های سیاسی مخالف نظام و دشمنان کشور بود‌ه‌اند، گفت: روز 16 آذر مقطع حساس و مهمی در تاریخ نهضت جنبش دانشجویی به شمار می‌رود تا ماهیت ضداستکباری دانشگاه‌های کشورمان را در این روز نشان دهیم.

وی افزود: برخی خواستند از روز 16 آذر نیز سواستفاده کرده و این روز را به نفع خودشان مصادره به مطلوب کنند، جریان چپ در اوایل انقلاب و جریانات غرب‌گرا و لیبرال برنامه‌هایی در این زمینه داشتند ولی ما باید اصالت روز دانشجو را حفظ کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان با اشاره به ضرورت حفظ ماهیت استکبارستیزی روز دانشجو، گفت: حفظ اصالت روز دانشجو باید اولین فعالیت فرهادی در زمینه جنبش دانشجویی باشد.

وی اضافه کرد: ضداستکباری بودن نقطه اصلی جنبش دانشجویی است و 16 آذر نماد این جنبش به شمار می‌رود. به طور کلی 16 آذر از اعتراض دانشجویان به سفر نیکسون به ایران آغاز شد که این اعتراض به استبداد داخلی و استکبار خارجی بود و ما باید این اصالت را نهادینه‌سازی کنیم.

رحیمی‌روشن اظهار داشت: ما باید سعی کنیم برنامه‌های روز دانشجو به گونه‌ای باشد که اصالت استکبارستیزی 16 آذر از این روز گرفته نشود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها