امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130886
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 122
یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه

یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان که مذاکرات را عامل امن‌تر شدن جمهوری اسلامی دانسته بود، اظهار داشت: در طی سال‌های گذشته کشورمان همواره در معرض تهدید کشورهایی همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده اما با وجود استفاده آنها از همه امکانات هیچ‌گاه موفق نشدند امنیت جمهوری اسلامی را مورد خدشه قرار دهند.

جوانی دلیل اصلی ناتوانی دشمن در انجام اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی را قدرت بازدارندگی نظامی ایران اسلامی برشمرد و افزود: مروری بر قدرت دفاعی و توان نظامی جمهوری اسلامی از یکسو و مجموع اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه از سوی دیگر علت ناتوانی آنها در تعرض به جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بی ثباتی کشورهای پیرامون ایران و در عین حال ثبات و آرامش جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: این امنیت ناشی از دستاوردهای دوران دفاع مقدس، خون شهیدان و آمادگی دفاعی نیروهای مسلح و همچنین حضور مردم در صحنه است.

وی تاکید کرد: اگر امروز آمریکا پای میز مذاکره آمده و نسبت به مواضع گذشته خود تجدید نظر کرده، به دلیل پیشرفت هسته‌ای و دانش هسته‌ای ایران برای مصارف صلح‌‌آمیز است.

جوانی با اشاره به اینکه زمانی آمریکا ورود به مذاکرات را مشروط به توقف و تعلیق فعالیت هسته‌ای کشورمان می‌کرد، تصریح کرد: اما ما شاهدیم که غرب ناچارا ورود به مذاکرات را پذیرفته و این موقعیت ایران در مذاکرات به دلیل قدرت دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی در پرتو این قدرت دفاعی و نظامی است که می‌تواند بر حقوق ملت‌ پافشاری کند، اظهار داشت: این صحبت که مذاکرات امنیت ما را تامین کرده درست نیست چرا که ایستادگی و از موضع عزت صحبت کردن مسئولان دیپلماسی به ویژه در مذاکرات به پشتوانه قدرت دفاعی و نظامی ایران برمی‌گردد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار