امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130901
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۷
تعداد بازدید: 171
علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون روز دانشجو اظهار داشت: 16 آذر نماد ...

علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون روز دانشجو اظهار داشت: 16 آذر نماد استکبار ستیزی دانشجویان است و جنبش دانشجویی با بحث استکبار ستیزی پیوندی عمیق دارد.

بیانی گفت: 16 آذر سال 1332 دانشجویان در جریان سفر معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا (ریچارد نیکسون) با برگزاری یک تجمع اعتراض خود را نشان دادند و به خاطر این حرکت سه تن از دانشجویان از جان خود گذشتند، جنبش دانشجویی در آن زمان با یک حرکت ضد استکباری 16 آذر سال 32 را شکل دادند.

وی تصریح کرد: دانشجویان همواره قبل و بعد از انقلاب در مبارزه با استکبار نقش پر رنگی داشتند، امروز نیز دانشجویان وظیفه‌ای سنگین بر عهده دارند. امروز استکبار خودش را به چهره‌های مختلفی نشان می‌دهد و دانشجویان باید مراقب باشند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: اگر امروز مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد به خاطر وجود عاملی به نام استکبار و در راس آن آمریکا است. مذاکره کنندگان نزدیک به یک سال است که از خود حسن نیت نشان می‌دهند و این حسن نیت را ثابت کردند ولی بازهم دیدیم که مذاکره تمدید شد و این نشان می‌دهد هنوز خوی استکباری در آمریکا و غرب وجود دارد.

بیانی خاطرنشان کرد: امروز استکبار فعال‌تر از همیشه برای مقابله با ما تلاش می‌کند و جنبش دانشجویی باید نقش خود را ایفا کند، جنبش دانشجویی باید دلیل به نتیجه نرسیدن مذاکرات را برای مردم تبیین کند.

دبیر دفتر تحکیم وحدت اضافه کرد: جنبش دانشجویی باید روحیه مطالبه‌گری و آرمان‌خواهی خود را حفظ کرده و به کم و کاستی‌هایی که در جامعه وجود دارد واکنش نشان دهد، دانشجویان در رابطه با مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی وظایفی دارند که باید ضمن شناخت این وظایف آنها را به درستی انجام دهند.

بیانی ادامه داد: کشور ما قبل از انقلاب ملک شخصی آمریکا بوده‌ و سیاست‌های خود را از این کشور می‌گرفته‌است. بعد از انقلاب و بعد از تسخیر لانه جاسوسی دست و پای آمریکا از کشور ما بریده شد و این برای آنها بسیار سخت و باور نکردنی بود. آمریکا امروز سعی دارد دوباره شرایط را به حالت سابق بازگرداند و برای این کار تلاش‌های بسیاری می‌کند.

دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت: آمریکا امروز با بهانه هسته‌ای و فردا با بهانه‌های دیگر به دنبال سنگ اندازی در مسیر پیشرفت ما است. دشمنی استکبار با اسلام و انقلاب ما است و تا این دو وجود دارند آمریکا با ما دشمنی خواهد کرد.

بیانی در خاتمه اظهار داشت: دانشجویان باید چشم و گوش خود را در مقابل دسیسه‌های دشمنان و مستکبران باز نگه دارند لحظه‌ای درنگ باعث می‌شود دشمنان به اهداف خود نزدیک شوند. مسلما جنبش دانشجویی همچون گذشته با شناختی که از استکبار دارد اجازه نخواهد داد تا دست آنها به سمت منافع ما دراز شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها