امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130914
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۷
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌سیدتقی نوربخش در سفر به استان مازندران و بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان ولیعصر در نشست خبری که درباره ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌سیدتقی نوربخش در سفر به استان مازندران و بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان ولیعصر در نشست خبری که درباره عملکرد این سازمان در یکسال گذشته برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اجرای کارت هوشمند درمان اظهار داشت: پرونده الکترونیک فرایند پیچیده‌ای را دارد و امکان تشخیص هویت باید در کارت‌های هوشمند لحاظ شود.

وی ادامه داد: کار مطالعاتی و برنامه‌ریزی ارائه کارت‌های هوشمند درمان به بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی انجام شده است و با همکاری شرکت‌های تابعه از جمله رایتل به اجرا درمی‌آید.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه در این کارت اطلاعات پزشکی افراد ذخیره می‌شود و بیمه‌شدگان می‌توانند از آن به جای دفترچه‌های درمانی استفاده کنند،‌گفت: پس از نهایی شدن زیرساخت‌های لازم برای ارائه کارت هوشمند درمان در ابتدا این کارت در مراکز ملکی تامین اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد و سپس در سایر مراکز طرف قرارداد با سازمان نیز استفاده می‌شود.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره وضعیت شستا بیان داشت: 90 درصد از بخش سرمایه‌گذاری شستا وارد بورس شده است و سعی می‌کنیم این سیاست را دنبال کنیم.

نوربخش تاکید کرد: کل سرمایه‌های شستا تنها پاسخگوی 10 ماه مصارف سازمان تامین اجتماعی است.

نوربخش ادامه داد: 5 هلدینگ نفت و گاز، دارویی،‌سیمان،‌معدن، صنایع عمومی از هلدینگ‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی است و آخرین مجمع سال 92 برای مشخص شدن میزان سود و سرمایه‌های این شرکت به زودی برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره توسعه و تجهیز مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی در شهرستان‌های محروم اظهار داشت: از اولویت‌های درمانی سازمان تامین اجتماعی ارتقاء کیفیت تجهیزات این سازمان است و در کنار آن باید به نیروی انسانی متخصص نیز توجه ویژه‌ای داشت.

وی ادامه داد:‌ در سال 93 دو برابر سال 91 افزایش بودجه برای تجهیز و توسعه مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی داشته‌ایم و سازمان از پیشرفت‌های پزشکی روز دنیا عقب نمانده است.

نوربخش در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر کسر حق بیمه از اضافه کار اظهار داشت: مبنای کسر حق بیمه از اضافه کار بر اساس لیستی که کارفرما برای سازمان ارسال می‌کند بر اساس قانون انجام می‌شود و سازمان نیز هیچ دخل و تصرفی در این حوزه ندارد.

در ادامه این نشست خبری نوربخش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا هنوز مدیران تامین اجتماعی در استان مازندران با تغییر دولت تغییر نکرده‌اند، گفت: تغییرات سازمان تامین اجتماعی بدون گرایشات سیاسی انجام می‌شود.

وی در ادامه درباره طرح تحول سلامت که از دیگر پرسش‌های خبرنگاران بود،‌اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت قطعا شاهد ارتقاء خدمات درمانی به بیمه‌شدگان هستیم و البته مشکلاتی نیز وجود دارد که به زودی رفع خواهد شد.

نوربخش گفت: سازمان تامین اجتماعی کلیدی‌ترین نقش را در طرح تحول سلامت دارد و منابع خوبی نیز برای این طرح در نظر گرفته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره سخت و زیانبار بودن شغل خبرنگاران اظهار داشت: در مورد بیمه خبرنگاران مایل هستیم که پوشش بیمه‌ای ما برای این قشر افزایش یابد ولی با توجه به اینکه بخشی از حق بیمه را باید دولت تقبل کند و هنوز دولت در این زمینه به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و منابع بیمه‌ای این قشر را پرداخت نکرده است لذا بیمه خبرنگاران با مشکلاتی مواجه شده است که استقبال می‌کنیم با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جلسه‌ای داشته باشیم تا در سال 94 مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران نیز مرتفع شود.

در ادامه نوربخش درباره توزیع نیروی تخصص پزشکی در استان‌ها اشاره کرد و گفت: در توزیع نیروی تخصصی پزشک با چالش مواجه هستیم و مراکز تامین اجتماعی نیز تحت تاثیر این چالش قرار دارند و برای بهبود این وضعیت پیگیر به کارگیری نیروهایی در قالب طرح ضریب K هستیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها