امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13092
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «ویلیام هیگ» امروز اعلام کرد که کشورش با آمریکا درباره استفاده دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «ویلیام هیگ» امروز اعلام کرد که کشورش با آمریکا درباره استفاده دولت سوریه از سلاح شیمایی از جمله سارین هم عقیده است.

وزیر خارجه این کشور گفت: «بریتانیا شواهدی از استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی به سازمان ملل متحد ارائه داده است و با دیگر هم‌پیمانان خود برای به دست آوردن اطلاعات بهتر و بیشتر درباره شرایط این کشور رایزنی می‌کنیم.»

هیگ  در عین حال که گفت تصمیمی برای تسلیح معارضان سوری ندارد، افزود: «ما همکاری‌های اسفبار دولت اسد را در بررسی‌ها در این زمینه محکوم می‌کنیم.»

پیش از این «دیوید کامرون» نخست‌وزیر بریتانیا  با نزدیک شدن به نشست گروه 8، گفته بود که کشورش تصمیمی برای تسلیح معارضان سوری گفت که تصمیمی در این زمینه ندارد.

کامرون  همچنین گفته بود: «ما باید از نشست گروه 8 باید استفاده کنیم تا فشار را بر همه طرف‌ها بیشتر کنیم تا کنفرانسی صلح و روندی صلح در راستای دولت انتقادی برگزار کنیم.»

این در حالی است که بریتانیا به همراه دیگر وزرای خارجه اتحادیه اروپا چندی پیش با پایان دادن به تحریم تسلیحاتی معارضان سوری موافقت کردند.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها