امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130928
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با توجه به فصل تهیه و تدوین لایحه بودجه 94 کل کشور یکی از موضوعات مهم که نقش مؤثری در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با توجه به فصل تهیه و تدوین لایحه بودجه 94 کل کشور یکی از موضوعات مهم که نقش مؤثری در رونق پروژه‌ها و طرح‌های زیربنایی و اقتصادی دارد، اعتبارات طرح‌های عمرانی است.

رئیس جمهور در همین باره هفته گذشته از رشد اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه 94 خبر داده و گفته بود 46 هزار میلیارد تومان برای این بخش در نظر گرفته شده است.

پیش از این محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی از افتتاح 470 پروژه عمرانی در کشور خبر داده بود.

 بر این اساس اعتبارات عمرانی از 41 هزار میلیارد سال جاری با 20 درصد رشد به 46 هزار میلیارد تومان در سال آینده در بودجه کل کشور افزایش خواهد یافت.

البته تحقق ارقام بودجه عمرانی از دیگر موضوعات است که به گفته مسئولان تا کنون 17 هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و طبق پیش‌بینی معاون رئیس جمهور تا پایان سال 30 هزار میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.

بنابراین سه ماه فرصت برای جذب 13 هزار میلیارد تومان طبق گفته نوبخت وجود دارد که با توجه به وضعیت درآمدها و کاهش قیمت نفت امکان تحقق کامل آن بعید به نظر می‌رسد.

کارشناسان معتقدند، دولت در سال جاری در نهایت 20 تا 22 هزار میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی را پرداخت خواهد کرد.

همچنین نوبخت گفته بود، تا پایان سال جاری 264 طرح در کشور به بهره‌برداری خواهد رسید که با توجه به عدم تخصیص یا جذب اعتبارات این بخش باید منتظر ماند که چه تعداد از این پروژه‌ها به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

با این حال در صورتی که به گفته نوبخت 30 هزار میلیارد تومان از 41 هزار میلیارد مصوب این بخش پرداخت شود 73 درصد تحقق اعتبارات وجود دارد.

از نظر تعداد پروژه‌های برنامه‌ریزی شده نیز طرح‌های سال آینده رشد داشته و 8 طرح اضافه شده است.

اکنون با توجه به پرداخت 17 هزار میلیارد از 41 هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی در سال جاری، 41.5 درصد از اعتبارات این بخش محقق شده و باید شاهد عملکرد ماه‌های آینده دولت باشیم.

به گزارش فارس طی سال‌های اخیر بهترین عملکرد تحقق اعتبارات عمرانی مربوط به سال 90 با تخصیص اعتباری بالغ بر 29 هزار میلیارد تومان است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها