امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 16
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130937
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ چندین هفته است که ناآرامی و موجی از اعتراضات اکثر شهرها و ایالات آمریکا را ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ چندین هفته است که ناآرامی و موجی از اعتراضات اکثر شهرها و ایالات آمریکا را دربرگرفته است و دلیل آن بی‌عدالتی در این کشور که داعیه عدالت دارد می‌باشد.

حدود دو هفته پیش هیأت منصفه منطقه‌ای، «دارن ویلسون» افسر سفیدپوست‌ آمریکایی را از اتهام قتل «مایکل براون» نوجوان سیاهپوست آمریکایی غیرمسلح تبرئه کرد و این در حالی است که براون بنا به گفته شاهدان ماجرا غیرمسلح بوده و هنگامی که مورد اصابت گلوله افسر سفیدپوست قرار گرفت، دستانش را به نشانه تسلیم بالای سرش برده بود.

اعتراضات گسترده‌ای در شهر «فرگوسن» ایالت میسوری و در دیگر شهرهای آمریکا و حتی انگلیس و برلین در اعتراض به این رفتار تبعیض‌آمیز هیأت منصفه آمریکا به وقوع پیوست.

ماجرا به اینجا ختم نشد، چند روز پیش، علیرغم اعتراضات گسترده در سراسر آمریکا، هیأت منصفه این کشور مجدداً یک افسر سفیدپوست دیگر را که یک دستفروش سیاهپوست مبتلا به آسم به نام «اریک گارنر» را خفه کرده بود از اتهام قتل تبرئه کرد و هم‌اکنون اعتراضاتی در نیویورک و دیگر شهرهای آمریکا در اعتراض به این اقدام در حال برگزاری است و معترضان شعار می‌دهند: «نمی‌توانم نفس بکشم»؛ این عبارتی است که گارنر در هنگام خفه شدن به مأمور پلیس که دستانش را به دور گلویش حلقه زده بود و داشت و او را خفه می‌کرد، می‌گفت.

شبکه «بی بی سی» گزارش کرد که هم‌اکنون یک پرونده سوم از قتل یک سیاهپوست آمریکایی به هیأت منصفه فرستاده شده است.

طبق این گزارش،‌ در واقعه مورد بررسی که ماه گذشته میلادی رخ داد، یک مأمور پلیس تازه‌کار به یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح در بروکلین نیویورک تیراندازی کرده و او را کشته است.

آن جوان 28ساله سیاه‌پوست به نام «آکای گورلی» به محض اینکه به راه‌پله خانه‌اش پا گذاشت، هدف گلوله یک مأمور پلیس قرار گرفت و کشته شد.

دادستان منطقه بروکلین نیویورک با اعلام ارجاع پرونده کشته ‌شدن آکای گورلی به هیأت منصفه، گفت مهم است که تحقیقات کامل و منصفانه‌ای در این باره انجام شود  و این در حالی است که عدالت درباره دو سیاهپوست آمریکایی به نام‌های گارنر و براون به هیچ‌ عنوان اجرا نشد و قاتل‌های سفیدپوست آنها تبرئه شدند.

پلیس می‌گوید ماجرا از این قرار بوده است که گورلی و نامزدش در را باز کرده‌اند و وارد یک راه‌پله تاریک شدند و آن‌موقع یک مأمور پلیس بی‌تجربه که در حال گشت شبانه معمول بوده، به این جوان سیاه‌پوست تیراندازی کرده و او را کشته است  و علیرغم آنکه رئیس پلیس نیویورک این تیراندازی را یک حادثه اتفاقی خوانده است اما پزشکی قانونی آن را قتل شمرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آکای گورلی قرار است روز شنبه (امروز) به خاک سپرده شود.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها