امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130947
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۴
تعداد بازدید: 11
قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد لغو یک برنامه ...

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد لغو یک برنامه سخنرانی با فشار دولت که قرار بود فردا به‌مناسبت 16 آذر و روز دانشجو در دانشگاه امیرکبیر صورت بگیرد، گفت: وقتی دانشگاه محل تضارب آرا و فضای بحث منطقی است هرکسی می‌تواند پشت تریبون نظر خود را بیان کند.

وی افزود: دلیلی ندارد که از شنیدن اظهارنظرهای متفاوت در دانشگاه جلوگیری شود به خصوص که در این مورد خاص فرد سخنران معمولا آرام صحبت می‌کند و جلوگیری از سخنرانی چنین افرادی با اعتدال و آزادی بیان سازگار نیست.

جعفری ممانعت‌کنندگان از برگزاری سخنرانی در روز دانشجو را افرادی به دنبال حاکمیت تک صدایی در دانشگاه‌ها برشمرد و اظهار داشت: بعضی روانشناسان می‌گویند اگر کسانی به مضووعی بیش از حد حساسیت نشان می‌دهند نشان‌دهنده آن است که آن مورد نقطه ضعف خودشان است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: هیچ دلیلی برای عدم اعطای مجوز به سخنرانی افراد شناخته شده در روز دانشجو وجود ندارد چه برسد به اینکه برنامه مجوز داده شده لغو شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها