امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130957
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۴
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، سیدتقی نوربخش ظهر امروز در حاشیه سفر به مازندران در جمع خبرنگاران از اختصاص تسهیلات 100 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، سیدتقی نوربخش ظهر امروز در حاشیه سفر به مازندران در جمع خبرنگاران از اختصاص تسهیلات 100 میلیارد تومانی به مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی خبر داد و افزود: این تسهیلات با بهره‌ کم در اختیار مستمری‌بگیران تامین اجتماعی قرار می‌گیرد.

وی درباره شرایط پرداخت تسهیلات نیز گفت: این تسهیلات به میزان 2.5 میلیون تومان و با ضمانت حقوق مستمری‌بگیران در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره دریافت فرانشیز خدمات درمانی به مستمری‌بگیران تامین اجتماعی نیز اظهار داشت: این میزان 6 درصد است که به دنبال کمتر شدن این میزان هستیم.

نوربخش درباره کارت هوشمند درمان نیز خاطرنشان کرد: کارت هوشمند درمان براساس تکالیف وزارت بهداشت بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که از هفت ما قبل فعالیت‌های پشتیبانی آن انجام شده است و سازمان تامین اجتماعی نیز به عنوان یکی از نهادهای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این کار را پیگیری کرده است.

نوربخش افزود: تامین اجتماعی از محل منابع خود مدیریت می‌شود و دولت در بخش پرداخت سه درصد حق بیمه ماهده 28 قانون تامین اجتماعی و همچنین پرداخت حق بیمع مشاغلی مانند قالیبافان، رانندگان و ... به تامین اجتماعی کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه دولت همواره این مبالغ را به تامین اجتماعی پرداخته و در مواردی هم بدهکار مانده است، گفت: تا سال 83 بدهی دولت به تامین اجتماعی 2 هزار و 700 میلیارد تومان بود و این بدهی‌ها در سال‌های اخیر به 70 هزار میلیارد تومان رسیده که با سود اوراق مشارکت، حدود 90 هزار میلیارد تومان است.

این مسئول با اشاره به اینکه دولت تلاش دارد تا حد ممکن، این بدهی را پرداخت کند، تصریح‌ کرد: مذاکراتی هم در این زمینه داشتیم و امیدواریم بدهی‌ها پرداخت شود.

مدیرعامل تامین اجتماعی با بیان اینکه با تعهدات ما به بخش درمانی تا بخش زیادی پرداخت شده است، گفت: در گذشته بدهی درمانی ما در همین مازندران با تاخیر 9ماهه بود اما الان تا مهرماه پرداخت شده است.

وی درباره مشاغل سخت و زیان‌آور اظهار داشت:‌ هیئت‌ وزیران مصوبه‌ای داشت که براساس آن تدوین بخشنامه‌ای انجام شده تا استفساریه مجلس درباره مشاغل سخت و زیان‌آور انجام شود.

نوربخش با بیان اینکه موضوع کارت هوشمند درمان، بحث پیچیده‌ای است، یادآور شد: باید متناسب با زیرساخت‌های کشور باشد که نیازمند ذخیره‌سازی پرونده‌های سلامت بیماران و پرونده‌های تشخیص هویتی و ... است.

وی درباره سفر به مازندران اظهار داشت: در مازندران عملیات اجرایی پنج پروژه درمانی و بیمه‌ای آغاز شد.

نوربخش با اشاره به اینکه از مرکز جراحی قلب قائمشهر هم بازدید شد، خاطرنشان‌ کرد: این بیمارستان در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به بازدید از کارخانه چوکا، افزود: این کارخانه با مشکلاتی مواجه بود و در راستای تقویت تولید ملی، کارگروهی تعیین شد که این سرمایه ملی را ساماندهی کنند.

انتهای پیام/86007/ذ10/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها