امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130958
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۴
تعداد بازدید: 19
مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره ...

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اقدام دولت در افزایش قیمت نان، اظهار داشت: طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها می‌بایست زمانی که ما قیمت اقلام یارانه‌بگیر را افزایش می‌دهیم، مانند سوخت و نان، طبق قانون 50 درصد آن را باید به صورت ریالی به مردم پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه در گذشته هم نان با افزایش قیمت مواجه شد، افزود: یارانه 5500 تومانی از این باب بود که در فصل پرداخت مستقیم قرار گرفت، ولی متأسفانه در وسط سال ناخودآگاه می‌گوییم 30 درصد قیمت نان افزایش می‌یابد، اما واقعاً بیش از 45 درصد افزایش قیمت اتفاق می‌افتد و نه تنها ریالی بابت افزایش قیمت پرداخت نمی‌کنیم، بلکه پاسخ درخوری هم برای اقدام داده نمی‌شود.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: این روش‌ها را در سال گذشته در افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی شاهد بودیم به این بهانه که ما مستقیم یارانه را به تولید می‌دهیم یا به نمایندگی از مردم تصمیم می‌گیریم در بحش سلامت خرج کنیم؛ باید صادقانه با مردم مواجه شویم و دقیق عدد و رقم بگوییم که چه میزان افزایش قیمت حامل‌ها را به تولید داده‌ایم و چه میزان را در جای دیگری هزینه کرده‌ایم.

بذرپاش بر همین اساس یادآور شد: وقتی قیمت سوخت، آب، برق، بنزین و نان افزایش پیدا کند و مردم از بابت این افزایش قیمت، متناظر بیرونی چیزی به دستشان نرسد، چه دلیلی دارد که نسبت به طرح هدفمندی یارانه‌ها نگاه مثبتی داشته باشند؟!

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر ما هدفمندی یارانه‌ها را محلی برای افزایش درآمد دولت اجرا می‌کنیم، که این با روح قانون یارانه‌ها تناقض دارد و ظلم به مردم است؛ بنابراین باید وقتی افزایش قیمت اتفاق افتاد، طبق قانون 50 درصد آن باید به صورت ریالی به خود مردم پرداخت شود چون این قانون مصوب مجلس است اما متأسفانه قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند ولی هیچکس پاسخگو نیست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها