امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130959
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۴
تعداد بازدید: 247
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «گاردین» روز شنبه در گزارشی با موضوع تصمیم انگلیس برای احداث پایگاه ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «گاردین» روز شنبه در گزارشی با موضوع تصمیم انگلیس برای احداث پایگاه نظامی در بحرین،

نوشت هراس از قدرت گرفتن گروه تروریستی داعش و همچنین تهدید ایران، عامل اتخاذ این تصمیم لندن بوده است.

«فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس که برای شرکت در نشست امنیتی منامه به بحرین سفر کرده، امروز (شنبه) قرارداد احداث این پایگاه نظامی را امضا کرد. قرار است بخش اعظم هزینه‌ 15 میلیارد پوندی ساخت این پایگاه را دولت بحرین بپردازد.

به نوشته گاردین،‌ «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس، در واکنش به اعلام خبر احداث این پایگاه، گفت انگلیس دوباره حضور نظامی طولانی در خاورمیانه خواهد داشت.

وی در بیانیه کوتاهی در این مورد گفت: «این پایگاه جدید حضور ناوگان دریایی سلطنتی را به طور دائمی گسترش داده و بریتانیا را قادر می‌سازد تا کشتی‌های بیشتر و بزرگتری را برای تقویت ثبات در خلیج (فارس)، اعزام کند. حالا ما بار دیگر برای مدتی طولانی در خلیج (فارس) مستقر خواهیم بود.»

گاردین در این رابطه نوشته است: «قدرت گرفتن داعش، هراس از ایران و ناآرامی‌های جاری در منطقه دلایل اتخاذ تصمیم ساخت پایگاه دریایی جدیدی است که در کنار پایگاه میزبان ناوگان پنجم دریایی آمریکا که وسعت بیشتری دارد، ساخته می‌شود.»

انگلیس از جمله کشورهای غربی است که با وجود سرکوبگری رژیم بحرین و عملکرد ضعیف منامه در زمینه حقوق بشر، نه تنها روابط خود را با این کشور محدود نکرده، بلکه به حمایت‌های خود از بحرین ادامه داده و آن را تقویت کرده است. همین امر موجب شده تا دولت انگلیس از سوی بسیاری از نهادهای حقوق بشری مورد انتقاد قرار گیرد. بحرین در سه سال گذشته صحنه اعتراضات گسترده به دیکتاتوری حاکم در این کشور بوده، اما این اعتراضات به شدیدترین شکل ممکن سرکوب شده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها