امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130967
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۴
تعداد بازدید: 63
حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تشریح اهمیت روز ...

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تشریح اهمیت روز 16 آذر در تاریخ کشورمان اظهارداشت: 16آذر که در جریان اعتراض دانشجویان به دلیل حضور نیکسون در تهران روز دانشجو نام گرفت از اهمیت والایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه پیام 16 آذر استکبار ستیزی است، اظهارداشت: دانشجویان حرکت استکبار ستیزانه‌ای را از دانشگاه که مرکز علم‌آموزی و کسب دانش است علیه نظام پهلوی و نظام استکباری آن روز آغاز کردند که عده‌ای از دانشجویان کشته شدند و این بیانگر آن بود که رژیم پهلوی احترام و حرمتی را برای مرکز دانشگاهی قائل نیست و به پاس گرامیداشت خون این شهیدان هر ساله مراسم برگزار شده و دانشجویان حرکت خود را در این راستا ادامه می‌دهند.

حجت‌الاسلام اکرمی با بیان اینکه نباید این روزها را در تقویم دانشجویی کشور خود فراموش کنیم، تصریح کرد: تاریخ محل عبرت است و هرگز نباید فراموش شود چرا ایده‌ها عقیده‌ها و آرمان‌ها و اندیشه‌ها را درون خود دارد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اهمیت وجود فضای نقد و تضارب آرا در دانشگاه‌ها و اهمیت کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: مقام معظم رهبری تأکیدات ویژه‌ای را بر روی کرسی‌های آزاداندیشی دارند که نباید آن را به یک زمان خاص مانند 16 آذر یا 22 بهمن محدود کنیم بلکه باید در هر ماه به این امر توجه شود.

وی در عین حال که از لغو سخنرانی حسین شریعتمداری در دانشگاه‌ امیرکبیر اظهار بی‌اطلاعی کرد اما دانشگاه را محل دانش،‌بینش، تضارب افکار و برخورد افکار دانست و اظهارداشت: هدف کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها این است که بدون درگیری بتوانیم اندیشه‌های مختلف را در دانشگاه مطرح کرده و به تبادل نظر و فکر بپردازیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری، خاطرنشان کرد: ما پیرو قرآنی هستیم که محل مطرح کردن افکار است، بنابراین باید کرسی‌های آزاداندیشی را در دانشگاه‌ها برپا کرده چرا که مقام معظم رهبری بر این امر تأکید دارند.

حجت‌الاسلام اکرمی با بیان اینکه کرسی‌های آزاداندیشی نباید یک طرفه و حالت تسویه‌حساب به خود بگیرد، خاطرنشان کرد: کرسی‌های آزاداندیشی باید به صورت مناظره، بحث و گفت‌وگو باشد چرا که در زمینه نقد نیز باید آگاهانه، عالمانه، ناصحانه و خیرخواهانه باشد و از سویی باید در مقابل نفی پیشنهاداتی مطرح شود.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری با بیان اینکه باید فضای نقد با انصاف همراه باشد، خاطرنشان کرد: ما نباید به دنبال مچ‌گیری باشیم و باید از افراد حمایت کنیم که این امر باید در کرسی‌های آزاداندیشی ما مطرح شود و اگر غیر از این شود با فضای دانشگاه تناسب نخواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها