امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130973
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۴
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات‌های ارتش سوریه در سطحی گسترده و با شدت بسیار با پشتیبانی توپخانه و نیروی هوایی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات‌های ارتش سوریه در سطحی گسترده و با شدت بسیار با پشتیبانی توپخانه و نیروی هوایی این کشور در محورهای متعدد دو غوطه شرقی و غربی دمشق امروز (شنبه) نیز ادامه یافت.

 
منطقه غوطه دمشق؛ غوطه شرقی به رنگ خاکی یا کرم و غوطه غربی به رنگ بنفش


 

یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تاکید کرد که یگان‌های ارتش سوریه تحرکات گروهک‌های تروریستی و کاروان‌های آنها در منطقه «شهرداری» و شمال شهر «دوما» تا شهرک «النشابیه» و مزارع این منطقه را در حالی هدف قرار دادند که این گروهک‌های تروریستی تلاش داشتند، موجبات کمک و مساعدت گروهک‌های تروریستی در محاصره در منطقه النشابیه را فراهم کنند.

این منبع میدانی سوری در ادامه به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از عناصر تروریستی در عملیات ارتش سوریه و حمله به آنها در منطقه «تل کردی» و مزارع آن و همچنین مزارع «الشیفونیه» در شمال غوطه شرقی دمشق اشاره کرد و از هدف گیری یکی از نشست‌های سرکردگان گروهک‌های تروریستی در منطقه غوطه شرقی دمشق که در منطقه «جسرین» در حال برگزاری بود، خبر داد.

این عملیات ارتش سوریه درحالی به اجرا گذاشته شد که دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز طی عملیاتی در مناطق «مزارع بالا»، «حتیته الجرش»،‌ «زبدین»، «کفر بطنا»، «حموریه»،‌ «سقبا»، «مزارع حزه» و «المرج» در عمق غوطه الشرقی دمشق مواضع گروهک‌های تروریستی مسلح را هدف قرار داده و منهدم کردند.

 

 

تسلط کامل ارتش سوریه بر سعسع

اما در غوطه غربی دمشق یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، تسلط کامل خود بر شهرک سعسع و مناطق اطراف آن را اعمال و به تبع آن امنیت مناطق اطراف شهرک «خان الشیح» را نیز پس از تسلط بر مسیر ارتباطی دو منطقه «الکسوه» و «خان الشیح» تامین کنند که به دلیل اینکه نقطه ارتباطی ریف قنیطره و ریف دمشق به شمار می‌آید، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 


در حملات نیروی هوای ارتش سوریه علیه منطقه خان الشیح جنگنده‌های این کشور مواضع تروریست‌های جبهه النصره، جبهه انقلابیون سوریه و اجناد الشام را هدف قرار دادند و در عملیات منطقه «بئر القصب» نیز موفق شدند، «ابوالبراء العراقی»،‌ یکی از سرکردگان گروهک‌های تروریستی منطه و 12 داعشی دیگر را به هلاکت برسانند.

 


هم اکنون هدف ارتش سوریه آزادسازی منطقه خان الشیح یعنی حلقه ارتباطی ریف دمشق و ریف قنیطره است، اما هدف نهایی آزادسازی تمام منطقه غوطه است که در نقشه به رنگ سبز و اطراف آن به رنگ زرد مشخص شده است و هم اکنون گروهک‌های تروریستی و عناصر مسلح را در این منطقه محاصره کرده و هر روز حلقه محاصره آنها را تنگ‌تر می‌کند تا امنیت فرودگاه بین المللی دمشق و بزرگراه دمشق - فرودگاه را بیش از پیش تامین کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها