امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131014
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل طی نامه‌ای به ریاست جمهور اعلام کرد: حضور رئیس ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل طی نامه‌ای به ریاست جمهور اعلام کرد: حضور رئیس جمهور در روز دانشجو و در دانشگاه و در یک برنامه واقعا دانشجویی، فرصتی مهم برای ظهور و بروز مردم سالاری دینی است که نباید با گلخانه‌ای برگزار کردن آن در حق آن جفا کرد.
متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

«جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

پیرو سخنان جنابعالی و اظهارتاسف شما مبنی بر عدم حضور دانشجویان در آخرین حضور دانشگاهی‌تان، پیرامون حواشی رخ داده در جلسه 16 آذر اخباری به گوش مان رسیده است که می خواهیم با شما در میان بگذاریم:

1- آیا شنیده اید که تدارک دهندگان جلسه 16 آذر به دنبال برگزاری یک مراسم گلخانه ای از حضور رئیس جمهور در دانشگاه و ارائه تصویری کاریکاتوری و نمادین از این جلسه هستند؟ آیا واقعا شما اینگونه می پسندید؟

ما اعتقاد داریم که حضور رئیس جمهور در روز دانشجو و در دانشگاه و در یک برنامه واقعا دانشجویی، فرصتی مهم برای ظهور و بروز مردم سالاری دینی است که نباید با گلخانه ای برگزار کردن آن در حق آن جفا کرد.

2- آیا خبر دارید که چیدمان سخنرانان جلسه شما منتسب به یک طیف سیاسی هستند و ظاهرا تصویری که قرار است در محضر شما از دانشگاه ارائه گردد، تصویری هم سو و بی انتقاد از سیاست های دولت است؟ آیا واقعا شما اینگونه می پسندید؟

به نظر می رسد در دولت شما هم عده ای به دنبال تشکیل تشکل های دولت ساخته هستند.

3- آیا خبر دارید که عده ای ورای قانون به اتحادیه های دانشجویی اجازه صحبت در جلسه شما را نداده اند و عده ای بدون مکانیزم های مشخص قرار است منویات برخی دولت مردان را با شما مطرح کنند؟ آیا واقعا شما اینگونه می پسندید؟

ذکر این نکته حائز اهمیت است که طرح سوالات فوق از باب تذکرات مومنانه است و امید به اصلاح آن از سوی رئیس جمهور محترم را داریم.

با این اوصاف اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در دفاع از آزادی و آزاداندیشی در جلسه شما حاضر نخواهند شد مگر آنکه با نظر جنابعالی شرایط اظهار نظر و پرسشگری همه اتحادیه‌های قانونی دانشجویی فراهم شود و ما نیز در این جلسه در کنار باقی اتحادیه های دانشجویی بتوانیم نقطه نظرات اعضای اتحادیه را به گوش شما برسانیم.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار