امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131015
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدیدالله شیرمردی فعال سیاسی و رئیس ستاد نماز جمعه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به ...

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدیدالله شیرمردی فعال سیاسی و رئیس ستاد نماز جمعه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به تبیین اهداف روز دانشجو و آرمان‌های این قشر پرداخت و گفت: دانشجوی ایرانی مسلمان باید بنا بر چارچوب‌های کشور ، تاثیرگذاری و اثرگذاری فرهنگی خود را به دنیا  انجام دهد.

وی به تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در جهان پرداخت و گفت: ‌امروز شاهدیم که انقلاب اسلامی ایران گسترش پیدا کرده و اهداف راهبردی آن مشخص است و دانشجویان نیز باید بر آن مبنا حرکت کنند

رئیس ستاد نماز جمعه تهران تصریح کرد:‌ دانشجویانی که در کشورمان زندگی می‌کنند باید با نگاهی راهبردی و همان اهداف ارمانی نو والای انقلاب اسلامی پیش بروند.

شیرمردی اضافه کرد: دانشجو می‌تواند حقیقت را که فطرت انسان‌ها است،‌ به جهان انعکاس دهد و دانشجوی مسلمان ایرانی نباید تنها به دانشگاه و محدوده خود، محدود شود.

این فعال سیاسی یکی از ضعف‌های تشکل‌های دانشجویی را محدود شدن خود دانست و گفت: یکی از عمده ضعف‌های تشکل‌های دانشجویی فقط به شهر خود می‌نگرند و این اشتباه است چرا که دانشجو باید به عالم نگاه کند و به فکر بیداری همگان باشد.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران از مسئولان وزارت علوم خواست که به فکر گسترش فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان به سایر کشورها باشند و در این باره گفت:  امور بین‌المللی وزارت علوم می‌تواند ارتباط دانشجویان با جهان را گسترش دهد.

شیرمردی همچنین درباره سخنرانان مراسم 16 آذر و نحوه برخورد آنها با دانشجویان گفت: سخنرانان باید انصاف را رعایت کنند.

وی ادامه داد: ‌دانشجو روحیه علم‌آموزی، عدالتخواهی و آزادنگری دارد و سخنرانان دانشجو باید به روحیه این دانشجو ضربه نزنند و با بیان حقایق درست منصفانه سخن بگویند.

شیرمردی در پایان تاکید کرد: سخنرانان در مراسم روز دانشجو به دنبال مطرح کردن بحث‌های حزبی و جناحی خود نباشند و دانشجویان نیز تحت تاثیر احزاب واقع نشوند و به همان رویکرد علم‌آموزی،‌کسب دانش و عدالتخواهی برسند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها