امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131021
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به گردهمایی بزرگداشت «جرج جرداق» نویسنده و اندیشمند ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به گردهمایی بزرگداشت «جرج جرداق» نویسنده و اندیشمند لبنانی پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

به راستی که کلمه طیبه بر دل‌های پاک می‌نشیند و انسان‌ها را به عالم محبت و صداقت و صلح و همدلی اعتلا می‌بخشد و آنها را با ادیان و آیین‌ها و گرایش‌های مختلف خود به یکدیگر پیوند می‌دهد تا بشریت از یک زندگی مالامال از خیر و برکت و سعادت و بهرورزی بهره‌مند گردد.

آنچه که جامعه‌الجمع انسان‌هاست این است که همه آنها بندگان خداوند تبارک و تعالی هستند و مسئولین مشترک نظم‌دهی به حیات دنیوی خود را مطابق خواست و اراده پروردگار عالم بر دوش می‌کشند.

این همان چیزی است که از مرحوم «جرج جرداق» نویسنده و شاعر راحل برای ما به جای مانده است.

کلمه طیبه‌ای که بر دل او نشست و باعث شد که به میراث عظیم فکری و انسانی امیر بلاغت و بیان و امام آزدگان امام‌علی (ع) عشق ورزد.

«انسان‌ها بر 2 قسم هستند: یا برادران دینی شما هستند، یا نظیر شما در خلقت»

مرحوم «جرداق» فاصله‌ها را به دور ریخت و در وصف و حب علی علیه السلام نوشت: «تو متعلق به قوم و دین خاصی نیستی، تو متعلق به همه مردم هستی».

حضار گرامی؛

ما در جمهوری اسلامی ایران فوق‌العاده برای «جرج جرداق» این نویسنده و اندیشمند بزرگ که به حق یکی از افتخارات لبنان به شمار می‌آید ارج می‌نهیم و چه جای تعجب که او از کشور برادر لبنان است که تاریخ آن با علم و معرفت عجین شده و به واسطه فداکاری‌ها و مقاومت دلاورمردان آن، کلمه طیبه آزادی، عزت و سرافرازی بر تارک این کشور ترسیم شده است.

«جرج جرداق» با میراث فرهنگی و ادبی و کلمه طیبه‌ای که از او به جای مانده همواره زنده خواهد بود.

به خانواده محترم او و ملت لبنان تسلیت می‌گوییم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها