امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131022
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به لغو سخنرانی حسین ...

سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به لغو سخنرانی حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در دانشگاه امیرکبیر گفت: گویی اگر بعضی از شخصیت‌ها در دانشگاه‌ها پیرامون نقد نظام و انقلاب بخواهند صحبت کنند آزاد هستند اما اگر شخصیت‌هایی بخواهند از وزارتخانه و یا دولت نقدی انجام دهند، اجازه ندارند.

وی افزود: گویی نقد نظام آزاد اما نقد دولت ممنوع شده است آن هم توسط دولتی که مدعی این است که دوران تریبون‌های یکطرفه و مونولوگ‌گویی تمام شده است.

صلاحی ادامه داد: این وضعیت خصوصا درباره شخصیت‌های شناخته شده نظام و انقلاب که دغدغه این را دارند که نظام به اهداف عالی خود برسد اعمال می‌شود. نمی‌دانم چرا شعار معروف قرآن پیرامون «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» را بعضی مسئولان برعکس عمل می‌کنند.

وی تصریح کرد: اینان حاضرند منتقدین را به جهنم بفرستند اما کسانی که دست‌شان به خون هزاران مسلمان آغشته است را قبله عالم معرفی کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه استانداردهای دوگانه دولت در خصوص شنیدن صدای مخالفان قابل پذیرش نیست، گفت: باید بگذارند کسانی که نقد عالمانه دارند حرف‌‌شان را بزنند. اینکه بگوییم کسی حق ندارد از قرارداد ژنو سخن بگوید از پروند کرسنت حرفی نزند قابل قبول نیست.آیا باید سخنانی که آمریکایی‌ها از آن خوششان می آید بیان شود؟ این خط مشی با نظام و انقلاب و خون شهدا سازگار نیست.

وی در ادامه پیرامون 16 آذر نیز گفت: نباید بگذاریم کسانی که خود را با خارج کشور هماهنگ می‌کنند ماهیت 16 آذر که استکبارستیزی است را به انقلاب ستیزی بدل کنند. البته نیروهای ارزشی و انقلابی در دانشگاه‌ها اجازه چنین کاری را نخواهند داد.

صلاحی خاطرنشان کرد: متأسفیم که دولت جمهوری اسلامی شعار اعتدال را می‌دهد اما بعضی از مدیران این دولت چیزی به نام اعتدال، انقلاب و نظام را خوش نمی‌دانند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص لغو سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه امیرکبیر باید تجدیدنظر شود چرا که این اقدام پیامدهای منفی خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار