امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131025
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لطف‌الله فروزنده عضو جمعیت ایثارگران و معاون رئیس جمهور سابق در همایش «نقش ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لطف‌الله فروزنده عضو جمعیت ایثارگران و معاون رئیس جمهور سابق در همایش «نقش دانشجویان در استکبارستیزی» که در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: استکبار جهانی مسئله هسته‌ای را بهانه کرده است و مشکلات آنها با ما در مسائل دیگری است، استکبار می‌خواهد ایران زمان شاه باشد.

وی افزود: باید خاطرات فرح را بخوانید وی می‌گوید در یکی از جلسات شاه در رابطه با خدماتی که با آمریکا داشته است، مواردی را مطرح می‌کند که من از شنیدن آن خجالت کشیدم.

فروزنده ادامه داد: آمریکا آدمی را مانند پهلوی می‌خواهد، آنها به دنبال آسیب زدن به انقلاب اسلامی هستند. اکنون جریانی که بر سر قیمت نفت ایجاد شده توطئه آمریکا و عربستان است. استکبار می‌خواهد با هر روشی که می‌خواهد به ما ضربه بزند.

وی اضافه کرد: کجای دنیا تا این حد مردم تعیین‌کننده هستند. مسئولین باید به مردم توجه کنند و بگویند که مردم تعیین‌کننده مسائل مختلف هستند.

وی در ادامه با اشاره به جنایات داعش در منطقه گفت: ‌آیا آمریکا در رابطه با مبارزه با داعش توانست کاری کند، تا نیروهای فکری ایران وارد شدند و با داعش مبارزه کردند.

معاون رئیس جمهور سابق تصریح کرد: دانشجویان وارث نسل بزرگی هستند. نسلی که کارهای بسیار افتخارانگیزی داشته‌اند.

وی با اشاره به شهدای انقلاب و همچنین شهدای جنگ تحمیلی و ضمن اشاره به روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران، افزود: دولت باید خدمتگزار مردم باشد، نظام اداری امروز چالش‌های بسیار جدی دارد. ستاد و رتبه باید برداشته شود. دولت اسلامی باید به معنای واقعی شکل بگیرد.

فروزنده خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا به افقی که بر نظام اسلامی تعیین شده برسیم. جنبش دانشجویی اگر بخواهد رسالت خود را ایفا کند و امانتی را که به آنها سپرده شده را نگاه دارد، باید آرمان‌گرا یا واگرا باشد.

وی تاکید کرد: آرمان‌گرایی یعنی نسبت به وضع موجود راضی نبودن و قانع نشدن ولی منصفانه. آرمان‌گرایی اولین هدف جنبش دانشجو باید باشد.

فروزنده ادامه داد: جنبش دانشجویی در مرحله دوم باید هر چه داد، فریاد و عصبانیت دارد بر سر آمریکا و استکبار بزند. استکبار باعث تمام مشکلات کشور است و آنها دشمن واقعی ملت هستند.

وی تصریح کرد: اختلاف سلیقه‌ها نباید ما را از آرمان‌ها و اهداف دور کند، ما باید خط مشی‌مان با استکبار روشن باشد. استکبار دشمن است و دشمن به نفع ما کار نمی‌کند و به دنبال آسیب زدن و از بین بردن ظرفیت‌های ما است.

معاون رئیس جمهور سابق اظهار داشت: باید استکبار را رصد و تحریم کرد  باید برای پیشرفت کشور تلاش کرد. نظام باید کارآمد باشد. نظامی که پشتوانه اسلام و الگویی مانند حضرت علی(ع)، امام حسین(ع) و اهل بیت دارد باید پیشرفت کند، البته پیشرفت باید همراه با عدالت باشد.

فروزنده ادامه داد: جنبش دانشجویی باید نسبت به عدالت‌خواهی حساس باشد و عدالت در همه زمینه‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: رشد امروز یکی از مسائل مهم است. باید تلاش خود را برای دست‌یافتن به قله‌های علمی دنیا انجام دهیم و فضای دانشگاه از فضای تلمبار شدن معلومات بدون تأخیر و بررسی باید دور شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: علوم انسانی باید متحول شود و علوم انسانی که در شأن نظام و انقلاب است جای این علوم انسانی را بگیرد.

فروزنده اضافه کرد:‌ درس خواندن مهم است، ولی دانشجویان باید در صحنه‌های مختلف حضور داشته باشند. صحنه‌هایی مانند امر به معروف و مبارزه با فساد و مواردی این‌چنینی.

عضو جمعیت ایثارگران خاطرنشان کرد: ‌اگر آمریکا هم نتواند به ما آسیب بزند، عدم برخورد با فساد به ما آسیب خواهد زد.

وی تاکید کرد: در فساد رانت‌خواری باید برخورد جدی شود، مخصوصا اگر این فساد در بین مسئولان باشد. مسئولان قوه قضائیه باید به صورت جدی در بحث شتاب در بین مسئولان برخورد کنند.

وی اظهار داشت: باید جلوی قاچاق کالا را گرفت، ‌بحث مطالبات بانکی باید جدی گرفته شود و جنبش دانشجو باید در رابطه با این مسائل مطالبه داشته باشد و مطالبات خود را به صورت گفتمان خالص درآورد.

وی تاکید کرد: متاسفانه بعد از جنگ تفکری حاکم شد به این صورت که مسئولان باید اشرافی باشند. روحیه اشرافی‌گری اصلا به منطق ما نمی‌خورد. چه کسی می‌گوید مدیری که اشرافی باشد می‌تواند بهتر کار کند، این بسیار نادرست است.

فروزنده یادآور شد: ‌باید با هر انحرافی برخورد و مبارزه کرد. مخصوصا انحرافاتی که در دین ایجاد می‌شود. باید با کسانی که می‌گویند دین یک مسئله شخصی است، برخورد شود. دین به ما برنامه می‌دهد و باعث سعادت بیشتر ما می‌شود.

وی ادامه داد: در غرب با اینکه در ظاهر امکانات فراهم است، ولی خانواده‌ها آسیب می‌بینند، خودکشی زیاد می‌شود زیرا هویت از بین رفته است.

وی گفت: ریشه کشور نیازمند فرهنگ غربی است و وقتی می‌خواهند ریشه کشوری را بزنند، آن را بی‌فرهنگ می‌کنند. ما باید به شدت به فرهنگ‌مان توجه کنیم. ما یک فرهنگ قوی و سرشار از ارزش‌ها داریم و هیچ‌کجای دنیا چنین فرهنگی یاد نمی‌شود.

فروزنده تاکید کرد: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی فرهنگ لازم است تا فرهنگ اقتصاد مقاومتی نباشد، نمی‌توانیم به جایی برسیم.

عضو جمعیت ایثارگران تاکید کرد: باید بصیرت داشت. وقتی بصیرت داشتیم باید تلاش کنیم کار بدون بصیرت فایده ندارد. بصیرت هم یعنی مراقبت کردن، تجزیه و تحلیل کردن یا داشتن بینش.

معاون رئیس جمهور سابق افزود: سازش خطی است که در مقابل آمریکا مردود است. سازش در مقابل آمریکا یعنی خفت و خواری. با مذاکره عزت‌مندانه یعنی خدمت و مقاومت.

عضو جمعیت ایثارگران گفت: اگر در آینده توافق‌نامه‌ای هم باشد، با رعایت خطوط قرمز انجام شود.

وی تاکید کرد: ما باید ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده از خطوط قرمز دفاع کنیم و همچنین باید مغز متفکرانه داشته باشیم.

فروزنده گفت: ‌تیم مذاکره‌کننده نباید بپذیرد که ما توسعه هفتگی نداشته باشیم. باید نیاز‌ها در این زمینه برطرف شود. هر جا تیم مذاکره درست رفتار کرد باید تشویق و اگر اشتباه کرد باید به آن تذکر دهیم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ‌ما باید به آمریکا صددرصد بدبین و به تیم مذاکره‌کننده خود خوشبین باشیم. ما باید با آمریکا با قدرت حرف بزنیم، زیرا اگر عقب بکشیم، آنها جلو می‌آیند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما با آمریکا و دشمنان خود برخورد نکنیم، آسیب می‌بینیم. غزه محکم ایستاد و امروز نتیجه‌اش را می‌بیند.

فروزنده ادامه داد: برای مقابله با فساد ما در زمانی که مسئولیت داشتم کارهایی را انجام دادیم که بحث دولت الکترونیک که در آن زمان پیگیری کردیم. یکی از این اقدامات است. یعنی در رابطه با مقابله با فساد مهم اداری باید یک انقلاب اداری داشته باشیم. زیرا این نظام اداری نمی‌تواند ما را به اهدافمان برساند.

فروزنده تصریح کرد: مهمترین مشکل نظام اداری ما نظام بانکی است، گاهی به یک نفر هزاران میلیارد تومان وام داده می‌شود ولی به یک نیازمند یک وام چند میلیونی هم نمی‌دهند.

عضو جمعیت ایثارگران در خاتمه گفت: دانشجویان باید مطالبه‌گر باشند و اگر دانشجویان از نظر علمی غنی شوند، می‌توانند بسیار مؤثر باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار