امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131027
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با صدور بیانیه‌ای ضمن اعتراض به عدم امکان سخنرانی دانشجویان ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با صدور بیانیه‌ای ضمن اعتراض به عدم امکان سخنرانی دانشجویان در حضور رئیس جمهور در 16 آذر، اعلام کرد: جلسه‌ای که باید با شنیدن نقطه نظرات دانشجویان درهم می‌آمیخت، با حضور کارمندان و برخی اساتید، تبدیل به جلسه‌ای بی‌روح و سخنرانی یک طرفه شده است.
متن این بیانیه بدین شرح است:

« دانشجویان صدای رسای هر جامعه‌ای هستند که تجلی بخش واقعیت‌ها، آرمان ها و خواسته‌های آن جامعه‌اند. ارتباط دانشجویان با بدنه مردم از یک سو و ارتباط با مسئولین کشور از سوی دیگر می‌تواند تکمیل کننده جنبه‌ای از موضوع ارتباط مسئولین با مردم باشد. کما اینکه جامعه دانشگاهی خود با جمعیتی چهار میلیون نفری، خود قشری بزرگ از جامعه کشور است. با این مقدمات ارتباط مسئولین امر با دانشجویان از اقتضائات و ضروریات مدیریت مردمی کشور است.

سنت حضور دانشجویان در دیدار با مسئولین نظام، خصوصا دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی و اظهار نظر درباره مهم‌ترین مسائل حکومتی و کشور، سنت دیرینه و جا افتاده‌ای است که می‌باید مورد توجه همه مسئولین کشور باشد. در این میان دیدار مقام ریاست جمهوری با دانشجویان در روز دانشجو در 16 آذر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

متاسفانه طی دوبار حضور جناب آقای دکتر روحانی در دانشگاه، جلسه‌ای که باید با حضور و شنیدن نقطه نظرات نمایندگان دانشجویان درهم می‌آمیخت با حضور کارمندان و برخی اساتید، تبدیل به جلسه‌ای خشک و بی‌روح و سخنرانی یک طرفه شده است.

انتظار می‌رفت که با اعتراضات دانشجویان به نحوه برگزاری دو برنامه قبلی، تغییری در روند حضور رئیس جمهور در دانشگاه و رفع تکدر خاطر ایشان و مسئله حضور و صحبت تشکل‌های دانشجویی در این برنامه ها اتفاق افتد. که متاسفانه این اتفاق و تغییر با حذف صحبت‌های تمامی نمایندگان تشکل های دانشجویی انجامید و در نهایت گفته شد که دو تشکل از 5 اتحادیه رسمی موجود در کشور به بیان نقطه نظرات خود بپردازند.

اطرافیان رئیس محترم جمهور گویی خوش ندارند که صدای تمام تشکل های دانشجویی به گوش رئیس جمهور برسد. نحوه حضور تشکل‌های دانشجویی در مراسم روز 16 آذر  امسال در دانشگاه علوم پزشکی ایران مایه ناامیدی و دلسردی از اطرافیان رئیس جمهور و برگزار کنندگان مراسم است.

چگونه در مراسمی که به نام روز دانشجو برگزار می‌شود مهم‌ترین و بزرگترین اتحادیه‌های دانشجویی کشور که نماینده ده‌ها دفاتر خود در دانشگاه های سراسر کشور هستند از حضور و سخنرانی در این مراسم محروم می‌شوند و تنها دو تشکل دانشجویی فرصت حضور و سخنرانی پیدا می کند؟

این رویه در صورتی است که انجمن اسلامی دانشگاه تهران تنها یک دفتر و نهایتا یک دانشگاه است و چون وابسته به جریان نور چشمی وابسته به اصلاح طلبان است امکان حضور و سخنرانی را پیدا می‌کند.

لذا جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان اتحادیه ای دانشجویی اعتراض خود را نسبت به نحوه چینش سخنرانان مراسم روز 16 آذر اعلام می دارد و خدمت رئیس جمهور محترم از راه دور سلام و آرزوی توفیق روز افزون در جهت اجرای آرمان های اسلام ناب و منویات امام راحل و مقام معظم رهبری را از خداوند متعال برای ایشان می‌کند.

اما باز هم امیدواریم رئیس جمهور در این اجحاف بزرگ و محرز ورود پیدا کند و اجازه دهند که نمایندگان تمام اتحادیه‌های دانشجویی بتوانند بدون هیچ مشکلی جلو رئیس جمهور خود صحبت کنند.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها