امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131032
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی آب عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی آب عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و موضوعات تشکیل شورای هماهنگی مدیریت حوضه‌های آبریز کشور و مشکلات مربوط به تامین آب شرب روستاها مورد بررسی قرار گرفت.

جهانگیری در جلسه شورای عالی آب با اشاره به گزارشات ارائه شده از مشکل تامین آب شرب در روستاهای کشور، بر لزوم تسریع در اجرای طرح‌های وزارت نیرو برای تامین آب شرب ساکنین روستاها تاکید کرد.
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اهمیت طرح ساخت 920 مجتمع آبرسانی روستایی که جمعیتی بالغ بر 7 میلیون نفر را در بر می‌گیرد، افزود: وزارت نیرو با استفاده از توان سرمایه گذاری بخش خصوصی نسبت به اجرای مجتمع های آبرسانی برای این روستاها اقدام کند.
در این جلسه که وزرای نیرو، صنعت، معدن و تجارت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز حضور داشتند، گزارشی از بررسی مسائل و مشکلات تامین آب شهرها و روستاها ارایه شد و راهکارهای حل این مشکلات و اجرای طرح‌های آبرسانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این نشست مقرر شد وزارت نیرو با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور جلساتی برگزار و علاوه بر تعیین مکانیسم های لازم جهت خرید تضمینی آب از بخش خصوصی توسط دولت،طرحی برای نحوه تامین اعتبار مورد نیاز و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی جهت اجرای 920 مجتمع آبرسانی روستایی کشور تدوین کنند.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این جلسه گزارشی در خصوص وضعیت وجود آب و فاضلاب مناطق مختلف جمعیتی کشور، وضعیت کمبود آب در برخی شهرهای بزرگ در سال 93، نیاز آینده آب شرب کشور و وضعیت کلی طرحهای آبرسانی کشور ارائه کرد.
تشکیل شورای هماهنگی مدیریت حوضه های آبریز کشور از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که پس از تشریح ضرورت‌های آن از سوی وزیر نیرو، با آن موافقت شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها