امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131044
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا کمریی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران امروز در مراسم ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا کمریی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران امروز در مراسم افتتاح شبکه& zwnj; آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی فناوری نانو (توانا) که در پژوهشسرای بصیرت آموزش و پرورش ناحیه دو شهر ری برگزاری شد در سخنانی اظهار داشت: آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یکی از پرتراکم‌ترین قطب‌های دانش‌آموزی است که 6.3 دانش‌آموز با 816 هزار دانش‌آموز دارد و چهارمین قطب دانش‌آموزی است و 4.7 درصد کارکنان کشور را در خود جای داده است.

وی ادامه داد: 2.33 درصد فضای آموزشی را دراختیار دارد که بیانگر فاصله عمیق با میانگین‌های کشوری است، اما خوشبختانه آموزش و پرزورش شهرستان‌های استان تهران فرصت‌های خوبی برای برنامه‌ریزی منطقه‌ای و بالا بردن علاقه‌های خانواده‌ها به تحصیل فراهم کرده که این اداره‌کل با برنامه‌ریزی بتواند به مشکلات فائق بیاید.

وی افزود: اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با 14 پژوهشسرای دانش‌آموزی به عنوان قطب علمی در زمینه‌هایی مانند نجوم، نانو، شیمی و ... فعالیت می‌کند و تلاش می‌کند تا نظام تعلیم و تربیت به توسعه برسد و با توجه به سیاست توسعه پژوهشسراها در سال جاری اقدامات خود را در این خصوص به کار بسته است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: اغلب پژوهشسراها در دو نوبت به تفکیک جنسیت کار می‌کنند و پژوهشسرای بصیرت در رشته‌های ریاضی، شیمی، فیزیک، نانو و ... فعالیت می‌کند و در زمینه‌های مختلف مقام‌های مختلفی مانند مدال برنز سومین دوره نانو، مدال برتر المپیاد نجوم و سبک دو اختراع به دست آورده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها