امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131049
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان امروز در نشست خبری که در محل این دانشگاه ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان امروز در نشست خبری که در محل این دانشگاه برگزار شد با تبریک روز دانشجو اظهار داشت: 16 بند به مناسبت 16 آذر در ارتباط با زیست دانشجو در دانشگاه فرهنگیان اعلام می‌کنم که شامل مواردی همچون تأکید و راه اندازی شوراهای صنفی، ابلاغ دستورالعمل تشکیل کرسی‌های آزاد اندیشی و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه است.

وی با بیان اینکه راه اندازی شوراهای صنفی در دانشگاه فرهنگیان مورد تأکید است، گفت: راه‌اندازی شوراهای صنفی موجب می‌شود فرصت شنیده شدن صدای دانشجومعلمان مطرح شود ضمن اینکه ابلاغ دستورالعمل تشکیل کرسی‌های آزاد اندیشی از اقداماتی است که برای دانشجو معلمان پیش‌بینی کردیم.

مهر محمدی به توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: تعریف ما از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، فعالیت‌های خودجوش، منطبق با انگیزه و علائق دانشجو معلمان است.

وی از افزایش 500 درصدی بودجه فرهنگی دانشگاه فرهنگیان خبر داد و ادامه داد: برگزاری اردوهای حیات طیبه، همایش رویش، اکران فیلم‌های جشنواره رشد و جشنواره‌های دیگر از نمونه اقدامات فرهنگی خوب در دانشگاه فرهنگیان است.

* صندوق ویژه تسهیلات مالی ایجاد می‌شود

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از پیش‌بینی صندوق تسهیلات مالی برای دانشجو معلمان خبر داد و گفت: تدوین منشور حقوق و تکالیف دانشجومعلمان از دیگر اقداماتی است که شروع شده است چرا که دانشگاه فرهنگیان با تربیت معلم سر و کار دارد.

وی از رونمایی این سند در برنامه فردا خبر داد و گفت: برگزاری آزمون جامع برای دانشجو معلمان در پایان تحصیل از نمونه برنامه‌های این سند است.

مهرمحمدی با بیان این که تدوین منشور کیفیت آموزش از دیگر برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان است، افزود: هدف از تدوین این منشور تحول در حوزه آموزشی‌ است.

وی از تمهید گسترده زمینه دستیابی دانشجویان به منابع علمی و آموزشی خبر داد و اظهار داشت: بازنگری در برنامه‌های درسی از برنامه‌های ماست چرا که قدیمی بودن برنامه درسی موجب نگرانی‌های گسترده‌ای در میان دانشجومعلمان شده است؛ البته این نگرانی‌ها به حق هم هست و برنامه‌ها باید بازمهندسی و بازتعریف شوند.

*آیین‌نامه تأسیس مراکز مشاوره به دانشجویان، تصویب شد

به گزارش فارس،‌ مهرمحمدی از تمهید مقدمات برای اجرای برنامه‌ای با عنوان سال تحصیلی پیوسته در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: شعار ما در این خصوص این است که «دانشگاه تعطیل می‌شود اما تربیت معلم هرگز» و در این خصوص دو برنامه درسی و آموزشی شامل برنامه درسی رسمی و رسمی را اجرا می‌کنیم.

وی با اشاره به تدوین و تصویب آیین نامه تأسیس مراکز مشاوره به دانشجو معلمان، بیان داشت: تمهید مقدمات برای تأسیس باشگاه دانش پژوهان، رفع مشکلات، موانع و محدودیت فضای خوابگاهی، تدوین و تصویب و ابلاغ آیین‌نامه کار دانشجویی در سال تحصیلی جدید، حمایت از پژوهش های دانشجویی با اعلام سیاست تشویق دانشجویان و آغاز عملیات تدوین نقشه جامع آموزشی با هدف تخصصی کردن تدریس‌ها از دیگر برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: برطرف شدن موانع صدور کارت دانشجویی الکترونیک از دیگر فعالیت‌هایی است که برای دانشجو معلمان پیش‌بینی کردیم و عقد قرارداد برای صدور 34 هزار کارت دانشجویی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها